DAJ CYNK

Hulajnogi elektryczne jeżdżą za szybko! Minister infrastruktury chce ograniczyć ich prędkość

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8446

Elektrycznych hulajnóg nie trzeba będzie rejestrować, ale Ministerstwo Infrastruktury chce ograniczyć ich prędkość. Taką informację przekazał minister Andrzej Adamczyk.

Hulajnogi elektryczne to w ostatnich czasach gorący temat w naszym kraju. Nowy środek transportu zyskuje coraz większą popularność, tymczasem cały czas nie jest odpowiednio regulowany prawnie. Osoby poruszające się elektrycznymi hulajnogami są w Polsce cały czas traktowane jako piesi i z tego powodu mają obowiązek poruszania się po chodnikach. To nie jest pierwszy raz, kiedy państwo nie nadąża za nowinkami życia publicznego.

Zobacz: Mapy Google pokażą hulajnogi Lime w pobliżu. Skorzystają mieszkańcy Poznania, Wrocławia i Warszawy

Ministerstwo Infrastruktury chce to zmienić. Elektryczne hulajnogi mają być traktowane jak rowery. Z tą różnicą, że z ograniczoną prędkością. Zdaniem ministra Andrzeja Adamczyka, ze względów bezpieczeństwa ma to być maksymalnie 25 km/h.

Jeszcze dalej w kwestii bezpieczeństwa idzie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która niedawno postulowała o wprowadzenie obowiązku jazdy na hulajnogach elektrycznych w kaskach, po ścieżkach rowerowych oraz określenie minimalnego wieku użytkowników.

Zobacz: take&drive 2.0 - komunikacja miejska, carsharing, skutery, rowery i hulajnogi w jednej aplikacji

Nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych zostaną zawarte w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Minister Adamczyk chce, żeby polskie przepisy były podobne do tych obowiązujących w innych krajach, np. Holandii, ale ich wprowadzenie ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo na drogach i chodnikach.

Zobacz: Archos Citee Connect: pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z Androidem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu