DAJ CYNK

Huawei znowu przegonił Apple'a w Europie Centralnej i Wschodniej

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Canalys podał dane dotyczące sprzedaży smartfonów w naszym regionie w II kwartale 2017 roku. Liderem jest wciąż Samsung.Canalys podał dane dotyczące sprzedaży smartfonów w naszym regionie w II kwartale 2017 roku. Liderem jest wciąż Samsung.

Samsung w drugim kwartale bieżącego roku sprzedał w Europie Centralnej i Wschodniej 4,9 mln sztuk smartfonów, o 14% więcej, niż przed rokiem. Dało to udział w rynku na poziomie 32%. Duża sprzedaż była spowodowana przede wszystkim wysokim popytem na smartfony z serii Galaxy A i Galaxy J, a także na flagowca, czyli Galaxy S8.

Na drugie miejsce ponownie wysunął się Huawei, który przegonił Apple'a. Chiński koncern sprzedał 1,8 mln smartfonów, co stanowi 12% rynku. Najlepiej sprzedającym się smartfonem firmy w naszym regionie był Huawei P10 Lite.

Trzecie miejsce podium ponownie należy do firmy Apple, która sprzedała w miesiącach kwiecień - czerwiec zaledwie o 50 tys. smartfonów mniej, niż Huawei.Na czwarte miejsce zestawienia wskoczył kolejny chiński producent, firma Xiaomi, z wynikiem 1,1 mln. egzemplarzy, z czego 350 tys. sztuk stanowił Redmi 4A. Spora w tym zasługa polskiego dystrybutora marki, firmy ABC Data.

Xiaomi chce powielić szybki wzrost firmy Huawei. Ale są to bardzo różne firmy. Firma Huawei wykorzystała swoją sieć, by dotrzeć do portfolio operatorów. Tymczasem Xiaomi działa inaczej, polegając na współpracy z polskim dystrybutorem ABC Data, który szybko zaoferował smartfony Xiaomi na największej w Polsce platformie e-commerce, Allegro, a także dostarczył telefony do ofert największych sprzedawców detalicznych, takich jak Media Markt, Media Expert i Komputronik. Aby kontynuować globalną ekspansję, Xiaomi musi unikać sporów, uzyskując zgodę na korzystanie z odpowiednich patentów. Z odpowiednią ochroną na miejscu musi następnie rekrutować partnerów dystrybucyjnych, którzy mogą pomóc w umocnieniu marki Xiaomi na coraz bardziej konkurencyjnym rynku - powiedział Tim Coulling, główny analityk Canalys.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Canalys, wł