DAJ CYNK

Huawei z prawie dziesięcioprocentowym wzrostem przychodów

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12757

Sunrise Szwajcaria Huawei współpraca

Huawei pochwalił się wynikami za pierwsze trzy kwartały bieżącego roku. Chińczykom udało się zwiększyć przychody i odnotować zyski.

Huawei postanowił pochwalić się swoimi wynikami za pierwsze trzy kwartały. Nie jest to oczywiście pełne zestawienie pod każdym możliwym względem, takie są zwykle publikowane na koniec roku. Chińska firma poinformowała jednak, że udało jej się zanotować wzrost względem poprzedniego roku. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy Huawei zanotował wzrost przychodów o 9,9% względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Jednocześnie marża wyniosła 8%. Chińczycy wyszczególnili również, że mają zamiar się skupić dalej na infrastrukturze sieci, sztucznej inteligencji, a także na rozwiązaniach chmurowych.

Nie znaczy to jednak, że Huawei zamierza zapomnieć o sprzęcie. Nie na darmo Huawei jest największym graczem na rynku smartfonów, trzecim największym w sektorze tabletów i trzecim największym na rynku inteligentnych zegarków. Ostatnio jednak pojawiają się głosy, ze Huawei może sprzedać markę Honor. Ma to być jednak wyłącznie sprzedaż jej części odpowiedzialnej za telefony. Zegarki i laptopy Honora dalej byłyby w gestii Huaweia. Jednocześnie Huawei coraz chętniej spogląda na sektor motoryzacyjny.

Zobacz: Huawei Mate 40 Pro wygrywa także w rankingu AI Benchmark
Zobacz: Ranking DXOMARK zdobyty przez Huawei Mate 40 Pro. Podwójne prowadzenie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: huawei, wł

Tagi: huawei
Przewiń w dół do następnego wpisu