DAJ CYNK

Huawei sprzedał 6,9 mln smartfonów 5G w 2019 roku

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3448

Oczekiwania dotyczące sprzedaży smartfonów 5G w 2020 roku są ogromne, a producenci i analitycy szacują liczbę dostarczonych na rynek urządzeń na ponad 200 - 300 milionów. A jak sytuacja wyglądała w minionym roku? Po Samsungu swoje dane ujawnił Huawei.

Miniony rok można uznać za „rok zerowy” w rozwoju rynku telefonów 5G, ponieważ producenci opracowali i wprowadzili do sprzedaży swoje pierwsze modele w tym standardzie sieci, co też związane było z dostępnością układów SoC z modemami 5G, a także startami komercyjnych ofert operatorów. Stąd też nie należy oczekiwać, że wyniki sprzedaży będą tak spektakularne, jak prognozy na bieżący rok, gdy już na dobre rozpoczyna się wyścig 5G.  

Zobacz: Samsung w minionym roku wprowadził na rynek ponad 6,7 mln telefonów 5G   

Na początku stycznia swoje wyniki sprzedaży smartfonów 5G za 2019 rok przedstawił Samsung, który pochwalił się liczbą 6,7 miliona urządzeń obsługujących standard 5G. Na ten wynik złożyło się 5 modeli smartfonów z Korei.

Zobacz: 300 mln smartfonów 5G - nowe prognozy na rok 2020

Teraz swoje dane ujawnił Huawei, podając, że sprzedał 6,9 mln urządzeń 5G, a więc minimalnie udało mu się wyprzedzić konkurenta. Chiński gigant ma w ofercie sześć urządzeń z 5G: smartfony Mate 20 X 5G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 RS Porsche Design, nova 6 5G, a także rozkładanego Mate’a X. Dodatkowo standard 5G obsługują też dwa smartfony marki HONOR - V30 i V30 Pro – które tez zostały uwzględnione w ostatecznym wyniku. Być może, gdyby nie to, wynik Huaweia nie przewyższyłby rezultatu Samsunga.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że niektóre z tych urządzeń, jak oba Honory czy Huawei Mate X sprzedawane były i wciąż są wyłącznie w Chinach i nie trafiły do dystrybucji na pozostałych rynkach. Hauwei i Honor mają razem w swoim kraju 25,8% rynku smartfonów, więc mogły liczyć tam na dobrą sprzedaż telefonów 5G mimo wciąż jeszcze ograniczonej oferty operatorów. Wprowadzone niedawno do sprzedaży smartfony V30 i V30 Pro zdobyły przy tym tytuły najlepiej sprzedających się smartfonów w popularnych w Chinach sklepach on-line - JD.com i Tmall. 

Zobacz: Honor V30 i V30 Pro zaprezentowane. To pierwsze telefony tej marki z łącznością 5G

Dla odmiany Samsung wszedł ze swoimi smartfonami 5G już do kilku krajów na różnych kontynentach, w tym na rosnący rynek amerykański oraz do Europy, a jego modele 5G oferowane są przez operatorów.   

Zobacz: Test Huawei Mate 20 X 5G - prawdziwe 5G i ogromny ekran

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizmochina, GSM Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu