DAJ CYNK

Hawe przebija Netię w wyścigu po TK Telekom

07.05.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3158

Ważne 1

2

Hawe złożyło w ubiegłym tygodniu nową ofertę na zakup TK Telekom i czeka obecnie na odpowiedź od przedstawicieli sprzedającego, czyli grupy PKP. Wartość oferty wynosi znacznie powyżej 200 mln zł, podczas gdy oferta Netii prawdopodobnie wynosi mniej niż 200 mln zł - donosi PAP na podstawie informacji od osoby zbliżonej do transakcji.

Hawe złożyło w ubiegłym tygodniu nową ofertę na zakup TK Telekom i czeka obecnie na odpowiedź od przedstawicieli sprzedającego, czyli grupy PKP. Wartość oferty wynosi znacznie powyżej 200 mln zł, podczas gdy oferta Netii prawdopodobnie wynosi mniej niż 200 mln zł - donosi PAP na podstawie informacji od osoby zbliżonej do transakcji.

Według nieoficjalnych informacji PAP, od początku kwietnia Netia ma wyłączność negocjacyjną w prowadzonym przez Polskie Koleje Państwowe procesie sprzedaży udziałów TK Telekom. Hawe cały czas miało możliwość powrotu do rozmów, a warunkiem było złożenie nowej oferty.

Zobacz: Netia ma wyłączność na TK Telekom.

Proces sprzedaży TK Telekom, prowadzony przez PKP, trwa od połowy października ubiegłego roku. Oficjalnie o chęci zakupu spółki od początku procesu komunikowała Netia i Hawe. TK Telekom zarządza teleinformatyczną siecią liczącą blisko 30 tys. km linii. Sieć łączy ponad 300 miejscowości.

Zobacz: PKP: TK Telekom powinno zostać sprzedane w 1H2015.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
11. ~PKP
-1

2015-05-09 11:33:40

To Maria Wasiak zaczęła rozwalanie PKP na spółki , Wielka Brytania odeszła od takich eksperymentów w 1993 na mocy ustawy , tym wataszkom razem z karnowskim przyświeca jeden cel wszystko rozkraść i naładować kieszenie kasą

Odpowiedz

10. ~
0

2015-05-08 10:52:06

9- lepiej ? Dla wyzyskiwaczy lepiej. Energis/GTS to firemka T-Mobile. Związki zawodowe powinny być rozbudowane i to też we wszystkich prywatnych firmach w Polsce!

Odpowiedz

9. ~ultimateCuddly
1

2015-05-08 10:01:25

nie szerzcie tej pronarodowej demagogii... ile to jush będzie? już z dobre >20lat gdy zauważono że PKP Tel. to nieociosany diament - potem było już jak to w PL standardowo - ktoś z wierchuszki zainkasował pokaźnie w łapę, pozwolono aby na 1 włóknie od PKP Tel. wyrósł konkurent z domeny prywatnej: Energis (zrobiony na początku, u swego zarania w 100% na tym jednym włóknie od PKP!) no i potem też standardowo - PKP jako firma rodzinna miała wszystko w *** a Energis/GTS poprawnie zarządzany po latach (niewielu) odczuł silną potrzebę wchłonięcia całego PKP Tel. - nie pozwolono im na to ale możliwości takie oczywiście mieli. Ta historia nie jest nawet bulwersująca - podstawowa zasada - im mniej państwa w firmach działających na otwartym rynku tym dla wszystkich lepiej!

Odpowiedz

8. ~noo
1

2015-05-08 05:41:28

bojkot Netii. usuwa z Netia Playera apke YouTube. Nie chce jej sie zaaktualizowac wersji API.

Odpowiedz

7. ~Adam M.
0

2015-05-08 00:03:32

Jak bankrut mógł przebić ofertę Netii?

Odpowiedz

6. ~daro
0

2015-05-07 23:29:33

Cebula!

Odpowiedz

5. ~Tadeusz Lolecki
1

2015-05-07 21:38:51

4: nie jest zerowa ale wzbudza niechec ze wzgledu na panujace tam zwiazki zawodowe.

Odpowiedz

4. ~ole
-1

2015-05-07 18:51:54

@3 wartosc TK jest zerowa. Gdyby nie uklady i ukladziki nikt ich nie kupił

Odpowiedz

3. Sig
2

2015-05-07 17:52:42

@2 - ty chłopie weź się zdecyduj czego chcesz, bo raz piszesz jak typowy korwinista, a teraz zupełnie inaczej. To firma państwowa ma konkurować z prywatnymi? Do tego w segmencie, który nie jest jej główną sferą działalności? Mam podobne do twojego zdanie, że sprzedaż jest pochopna i jeżeli już to PKP powinno stać się neutralną magistralą uzupełniającą sieć każdego chętnego (za opłatą). W końcu w tym "wyścigu" chodzi tylko o te już zbudowane i jak zgaduję możliwe do zbudowania światłowody wzdłuż torowisk, co jest dużym ułatwieniem, bo sam wiem ile jest zachodu z tym, żeby kabel gruntem przez kilka działek/dróg przeciągnąć...Po prsotu dziwi mnie twoja niekonsekwencja.

Odpowiedz

2. ~tkubon
-2

2015-05-07 17:04:18

Czy ktoś rozumie logikę PKP, które mając tak znakomicie rozbudowaną sieć światłowodową, mając możliwość zarabiania na tym dużych pieniędzy pozbywają się kury znoszącej złote jaja. Takie rzeczy tylko w Polandii

Odpowiedz

1. ~rst
0

2015-05-07 15:49:19

Trzymam kciuki za Hawe!

Odpowiedz