DAJ CYNK

"Hardkorowa" rejestracja numerów w Arabii Saudyjskiej

10.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12107

Ważne 10

4

Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej dostali jeden dzień na rejestrację numerów telefonów za pomocą odcisku linii papilarnych. Inaczej numery zostaną wyłączone.

Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej dostali jeden dzień na rejestrację numerów telefonów za pomocą odcisku linii papilarnych. Inaczej numery zostaną wyłączone.

W porównaniu z Saudyjczykami możemy być szczęśliwi, że na rejestrację kart SIM mamy kilka miesięcy. Tamtejszy odpowiednik naszego UKE, The Communications and Information Technology Commission (CITC) ogłosił dzisiaj, że wszystkie numery (w tym abonamentowe) muszą być zarejestrowane odciskiem palca właściciela. Czas na rejestrację upływa... jutro. Jeśli numer nie zostanie zarejestrowany, zostanie wyłączony. Będzie można go przywrócić do sieci, jeśli dokona się rejestracji w ciągu kolejnych 90 dni.

O obowiązkowej rejestracji numerów wiadomo było już od 2015 roku. Ostateczny termin był wielokrotnie przekładany, bo operatorzy mieli problem z wyposażeniem się w odpowiednie urządzenia do pobierania odcisków linii papilarnych.

Źródło tekstu: saudigazette; wł

Komentarze
Zaloguj się
34. ~haha
0

2016-08-11 00:44:54

Nas tez pisiory tak załatwią

Odpowiedz

33. ~Mac
0

2016-08-10 23:25:56

W sumie logiczne. Wszelkie rewolty wybuchły tam (kraje wokół) przez net, social media, telefonie komórkową (net w telefonie)... Dziś władza będzie dokładnie widzieć kto wysyła np. na media społeczenościowe wezwania do buntu etc. Taki delikwent w tamtym kraju od razu pójdzie pod topur, a jak sie zacznie ukrywać to pewnie wladza sie za rodzine wezmie...tam nie ma zmiłuj.

Odpowiedz

32. LuiN
0

2016-08-10 22:51:58

@30, PZ - nieee, nic z tych rzeczy. Podejrzewam, że mieszkańcy Arabii Saudyjskiej w większości nie wiedzą o istnieniu Polski, a i tak narzekają. Po prostu trafił nam się podczas przeglądu prasy zagranicznej ciekawy temat.

Odpowiedz

31. orson_dzi
0

2016-08-10 22:36:02

@28 nie nie, nie do Ciebie, tylko w nawiazaniu do tego co napisales :)

Odpowiedz

30. ~PZ
0

2016-08-10 22:17:14

Podejrzewam, ale nie, w zasadzie to prawie wiem na pewno, że tego typu artykuliki inspirowane są przez opów zlęknionych wolnym tempem rejestracji. Więc nie bójcie się ludzie termin 1 lutego 2017 r. zostanie przedłużony.

Odpowiedz

29. ~zaniepokojony
0

2016-08-10 20:11:19

hmhm odcisk, odcisk...to moze od razu DNA :/

Odpowiedz

28. DanielR
0

2016-08-10 18:23:25

@orson_dzi (21), ale piszesz to do mnie żeby potwierdzić, że poprawnie odczytałem wiadomość, czy o co Ci chodzi? Bo teraz ja nie złapałem. ;-)

Odpowiedz

27. ~krz
0

2016-08-10 17:59:46

To zamach na demokracje! Mateusz Kijowski z brygada KOD sa juz w drodze by bronic demokracji!

Odpowiedz

26. buba1234
0

2016-08-10 17:55:02

Spokojnie w Polsce każdy, kto chce mieć numer niezarejestrowany na siebie, ma taka możliwość. Firmy mogą rejestrować numery na NIP i regon, sporo będzie takich firm ze starterami na allegro. A Allegro to nie jedyny sposób.

Odpowiedz

25. ~KGB
0

2016-08-10 17:50:31

Jak z dnia na dzień wpływy operatorów zmaleją to wumuszą na posłach zmianę ustawy i terminów. Mniej abonentów, to mniejsze zyski i mniej watu w budżecie a to już politykierom się nie opłaci.

Odpowiedz

24. ~
0

2016-08-10 17:49:06

@21 mamy czas z rejestracją do lutego, to i tak myślę będzie ogrom wkurzonych tym że naglę nie da się korzystać, sam czekam i zastanawiam się czy dodatkowe nr rejestrować? Jeden abon od 16 lat to mój główny nr, Play którego tez mam b.długo zarejestrował mi kolega dzwoniąc do bok. W virgin mam fajny nr ale ?

Odpowiedz

22. buba1234
0

2016-08-10 17:17:09

Za parę miesięcy wpiszcie na allegro: karta sim zarejestrowana lub starter zarejestrowany. W opisie już piszą, karta nowa, nieużywana, zarejestrowana.

Odpowiedz

21. orson_dzi
-1

2016-08-10 17:13:58

@19 Wszystko jest jasno zawarte w jednym zdaniu z jakiego powodu powinniśmy się cieszyć. Jak chcesz się przyczepić, to na siłę zawsze coś znajdziesz jak widać. || Mnie cały czas zastanawia co by się działo w Polsce w identycznej sytuacji.

Odpowiedz

20. ~Piotrek
0

2016-08-10 17:07:05

U nas o rejestracji słyszłąo się od stycznia 2016 - pierwsze plany potem głośniej mówiono o tym w kwietniu ustawa miala obowiązywać od 1 czewrca 2016 a na rejestracje mial być czas do konca 2016 roku potem termin przesuneli o miesiąc a wielu obywateli do tej pory nie wie że muszą nr zarejestrować. Może a Arabii tez mówiono o tym od 2015 ale obywatelom ogłoszono "nakaz" dziś i dano czas do jutra. A tak BTW nikt w PL jeszcze nie wie co po tym 1 lutego 2017 - wiadomo że nr zostaną wyłaczone ale przez ile dni będzie można je zarejestrowac i odzyskac nr zablokowane środki pakiety minut SMSów i neta??

Odpowiedz

19. DanielR
0

2016-08-10 16:59:47

@zxc (16), już chciałem napisać dokładnie to samo. Ale po cholowym przemyśleniu. Tu chodzi raczej o ten fragment w którym mowa, że przez problemy operatorów, którzy również wiedzieli o rejestracji odpowiednio wcześniej i są za jej przeprowadzenie odpowiedzialni, a nie zdołali wyposażyć się o czasie w odpowiedni sprzęt, teraz szarzy Saudyjczycy rzeczywiście są zmuszeni do rejestracji w jeden dzień. Wcześniej i tak nie mogliby jej dokonać, właśnie z winy operatorów - brak sprzętu.

Odpowiedz