DAJ CYNK

FREE NOW chwali się wzrostem o 140% po rebrandingu i intensywnie rekrutuje kierowców

Mieszko

Prawo, finanse, statystyki

FREE NOW chwali się wzrostem o 140% po rebrandingu i intensywnie rekrutuje kierowców

Dawne mytaxi, platforma do zamawiania przejazdów w mieście, od lipca funkcjonuje pod nową nazwą FREE NOW. Jak przekonuje firma, rebranding i wprowadzenie usługi Lite z niską ceną znaną z góry, przyczyniło się do gwałtownego wzrostu liczby zamówień FREE NOW w Polsce o 140% w porównaniu do poprzedniego roku.

Zobacz: Rebranding mytaxi stał się faktem. FREE NOW będzie multiplatformą
Zobacz: Tańszy Uber: nowy cennik w Warszawie, nowe plany na przyszłość

Tak duży wzrost zainteresowania usługami platformy sprawił, że we FREE NOW zabrakło kierowców, stąd też firma prowadzi intensywne rekrutacje. Od lipca do końca września FREE NOW udało się zachęcić do współpracy blisko 900 nowych kierowców w całej Polsce, dzięki systemowi poleceń i bonusów, a także „akademii taxi” dla osób chcących wyrobić licencję. Firma oferowała dofinansowanie szkolenia, egzaminu dla taksówkarzy, zakupu kaso-taksometru, a także wsparcie nowych kierowców na każdym etapie uzyskania badań lekarskich, psychotechniki, zaświadczenia niekaralności i licencji w Urzędzie Miasta. 

Zobacz: Taxify zmienia nazwę. Od teraz to Bolt. Nowe logo marki ma oznaczać elektryczną przyszłość transportu
Zobacz: Hulajnogi Lime w aplikacji Ubera

FREE NOW  podaje, że ma już obecnie 6000 kierowców w Polsce, jednak to wciąż za mało, by sprostać rosnącemu wskaźnikowi zamówień taksówek. Spowodowany jest on m.in. uruchomieniem usługi Lite, z konkurencyjnie niższymi cenami dla pasażera, znanymi z góry. 

Pierwszego stycznia wchodzi w życie nowe prawo transportowe dotyczące rynku taksówkowego, które znacznie ułatwi proces wyrobienia licencji, a także umożliwi wyliczanie opłaty za pomocą aplikacji i tym samym pozbycie się tradycyjnego taksometru. FREE NOW w Polsce już teraz zapowiada kontynuację wsparcia w uzyskaniu licencji po nowym roku, dla osób chcących przystąpić do zawodu taksówkarza, m.in. przez dofinansowanie kosztów początkowych (przegląd taxi, badania lekarskie) i wyposażenie auta w oznaczenia TAXI wg lokalnych wymogów. 

Zobacz: Taksówki iTaxi od teraz też w aplikacji SkyCash
Zobacz: W iTaxi zapłacisz Blikiem i dostaniesz 30% rabatu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: FREE NOW

Przewiń w dół do następnego wpisu