DAJ CYNK

Taxify zmienia nazwę. Od teraz to Bolt. Nowe logo marki ma oznaczać elektryczną przyszłość transportu

Sebastian Górski

Taryfy, promocje, usługi

Estoński serwis Taxify do zamawiania przejazdów zmienia nazwę na Bolt. W opinii samego założyciela i prezesa firmy, nowa identyfikacja wizualna nawiązuje do elektrycznej przyszłości transportu.

Taxify (a obecnie już Bolt) działa obecnie na 30 rynkach. Firma pochodzi z Estonii i została uruchomiona w 2013 roku. W Polsce usługa działa już od niemal 3 lat i mogą z niej korzystać mieszkańcy dużych miast (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Warszawa, Aglomeracja Śląska, Białystok, Lublina, Bydgoszcz, Łódź). Aplikacja zaktualizuje się automatycznie, więc użytkownicy nie muszą nic robić. Baza użytkowników aplikacji Taxify liczy sobie obecnie już 25 mln.

Zobacz: Uber Black w Warszawie. Przejazdy luksusowymi autami z najlepiej ocenianymi kierowcami

Jak tłumaczy założyciel i prezes firmy, Markus Villig, zmiana nazwy i logotypu nawiązuje do elektrycznej przyszłości transportu. Wskazuje na to angielskie znaczenie słowa Bolt (piorun). Przy okazji Bolt ma też oznaczać błyskawiczne przemieszczanie się po mieście różnymi środkami transportu (auto, rower, hulajnoga, transport publiczny). Zmiana wizualizacji ma być wprowadzana stopniowo.

Zobacz: Uber inwestuje w pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będą tam pracować nad rowerem Jump

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: bolt.eu

Źródło tekstu: blog.bolt.eu

Przewiń w dół do następnego wpisu