DAJ CYNK

Facebook przyjmuje od polskich władz coraz więcej próśb o udostępnienie danych

24.05.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8441

Ważne 1

0

W drugim półroczu 2018 roku do Facebooka wpłynęło 1912 próśb od polskich instytucji państwowych o udostępnienie danych dotyczących wskazanych kont i użytkowników - wynika z najnowszego raportu transparentności, opublikowanego przez ten portal społecznościowy. Ponad połowa wniosków została przyjęta.

Jak wynika z najnowszego raportu transparentności Facebooka, obejmującego okres od lipca do grudnia 2018 roku, polskie instytucje państwowe wysyłają coraz więcej próśb do giganta o ujawnienie danych dotyczących kont i użytkowników serwisu. W drugim półroczu ubiegłego roku takich wniosków było o blisko 30% więcej niż rok wcześniej i ponad 3-krotnie więcej niż w półroczu, w którym w Polsce miały miejsce ostatnie wybory parlamentarne.

Zobacz: Facebook usunął ponad 2 mld fałszywych kont. To dane tylko za pierwszy kwartał tego roku
Zobacz: Facebook usuwa fake newsy. Zniknęło 27 stron obserwowanych przez prawie 2 mln osób

1912 zapytań polskich władz skierowanych do Facebooka dotyczyło 2359 kont i użytkowników. 1724 prośby były związane z postępowaniami prawnymi, toczącymi się przed różnymi instytucjami w Polsce, natomiast 188 wniosków dotyczyło nagłych przypadków. Pozytywnie rozpatrzono 52% wniosków: 49% z pierwszej grupy i 83% z drugiej. W pierwszym półroczu ubiegłego roku pozytywnie rozpatrzono 54% próśb - 51% związanych z postępowaniami prawnymi i 86% nagłych przypadków.

Zobacz: Kategoryzują nasze posty na Facebooku i Instagramie. Nawet te prywatne. W ten sposób trenują algorytmy
Zobacz: Za 50 lat większość użytkowników Facebooka będzie martwa. Co się stanie z ich danymi i profilami?

Źródło tekstu: Facebook

Komentarze
Zaloguj się