DAJ CYNK

Facebook usunął ponad 2 mld fałszywych kont. To dane tylko za pierwszy kwartał tego roku

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5988

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku Facebook usunął 2,19 mld fałszywych kont ze swojego serwisu społecznościowego. Dla porównania w ostatnim kwartale 2018 roku usunięto 1,2 mld fałszywych kont.

Skąd tak duży skok w liczbie fałszywych kont skasowanych przez Facebooka na przestrzeni zaledwie pół roku? Jak tłumaczą przedstawiciele serwisu, to wynik automatyzacji stosowanej przez ich twórców. Starają się oni tworzyć jak największą liczbę kont w jak najkrótszym czasie. Według wyliczeń Facebooka, około 5 proc. miesięcznej liczby użytkowników nie jest prawdziwa.

Zobacz: Facebook usuwa fake newsy. Zniknęło 27 stron obserwowanych przez prawie 2 mln osób

Wspomniane 5 proc. przekłada się na około 119 mln aktywnych fałszywych kont na Facebooku, którym udało się przejść przez sito weryfikacji. Serwis walczy z nimi na różnych etapach, blokując je przy próbie tworzenia, usuwając przy próbie zalogowania, a także likwidując już istniejące konta o wątpliwej reputacji. Mimo wszystko 2,19 mld usuniętych kont to porażająca liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka w miesiącu wynosi 2,38 mld.

Zobacz: Za 50 lat większość użytkowników Facebooka będzie martwa. Co się stanie z ich danymi i profilami?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu