DAJ CYNK

eSIM w Orange Polska: już ponad 60 tys. użytkowników

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

eSIM w Orange Polska: już ponad 60 tys. użytkowników

Liczba osób korzystających z eSIM w Orange Polska systematycznie rośnie. Jak ujawnił dziś na Twitterze rzecznik operatora, Wojciech Jabczyński, pomarańczowy eSIM ma już ponad 60 tysięcy klientów.

Ponad dwa miesiące temu, w podobnym wpisie na Twitterze, rzecznik Orange mówił o ponad 50 tysiącach użytkowników eSIM, zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Żeby uzyskać ten wynik, operator musiał pracować blisko dwa lata – usługa eSIM w Orange ruszyła w grudniu 2018 roku.

Zobacz: Z eSIM w Orange Polska korzysta ponad 50 tys. użytkowników

Zebranie 50 tys. klientów w czasie 22 miesięcy trudno było uznać za imponujący rezultat, jednak najnowszy bilans, większy o 10 tysięcy, wskazuje na rosnące zainteresowanie eSIM w Orange Polska.

Na zwiększenie liczby klientów tej usługi mogło wpłynąć między innymi powiększenie liczby urządzeń obsługujących eSIM w Orange Flex, czyli ofercie szczególnie polecanej przez operatora dla tego rozwiązania. We wrześniu lista sprzętu ze wsparciem eSIM zwiększyła się o zegarki z serii Samsung Galaxy Watch oraz tablety Apple iPad. Poza tym z usługi można korzystać m.in. w iPhone’a ch, telefonach z serii Huawei P40, Motoroli razr czy Samsungach z serii Galaxy S20, Galaxy Note20 i Galaxy Fold. Łączna liczba obsługiwanych przez Orange urządzeń z eSIM wynosi około 40.

Zobacz: Więcej urządzeń obsługujących eSIM w Orange Flex. iPady i zegarki Galaxy Watch

W sierpniu dostępność usługi eSIM ogłosiła także sieć T-Mobile, ale tam to rozwiązanie jest dostępne tylko dla klientów korporacyjnych.

Zobacz: T-Mobile wprowadza eSIM, ale nie dla wszystkich
Zobacz: Orange i Oppo zapowiadają wprowadzenie smartwatcha Oppo Watch eSIM

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu