DAJ CYNK

Orange i Oppo zapowiadają wprowadzenie smartwatcha Oppo Watch eSIM

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3694

Orange i Oppo zapowiadają wprowadzenie smartwatcha Oppo Watch eSIM

Orange i Oppo ogłaszają europejskie partnerstwo dotyczące wspólnych działań w rozwoju usług mobilnych. Firmy zamierzają przyczynić się do rozwoju możliwości eSIM, a także ułatwią operatorską personalizację przez OTA w urządzeniach Oppo sprzedawanych na wolnym rynku.

Firmy Orange i Oppo ogłosiły dzisiaj współpracę o partnerstwie, która ma pomóc w dostarczaniu usług Orange do smartfonów Oppo i urządzeń IoT. Docelowo porozumienie ma objąć wszystkie rynki w Europie, na których działa operator.

Zobacz: Więcej urządzeń obsługujących eSIM w Orange Flex. iPady i zegarki Galaxy Watch

Jak wynika z zapowiedzi firm, Orange i Oppo wspólnie pracują między innymi nad wprowadzeniem na rynek nowego smartwatcha z funkcją eSIM - Oppo Watch eSIM 46 mm. Wydanie takiego modelu firma Oppo zapowiadała już wcześniej, przy okazji premiery globalnego wariantu tego zegarka z systemem Wear OS.  Niestety, także i tym razem nie padają żadne daty.

Orange jest pierwszym operatorem na świecie, który zdalnie aktywuje eSIM w modelu On Device WearOS, co stanowi część strategii multi-SIM Orange. Rozwiązanie to pomaga klientom łatwo łączyć smartfony i elektronikę noszoną z jednym numerem telefonu. 

Zobacz: Już jest! Oppo Watch z Wear OS i Google Pay w końcu dotarł do Polski

Personalizacja Orange przez OTA w smartfonach Oppo

W pierwszym kwartale 2020 roku pomarańczowy operator zanotował wzrost o 4,6% liczby urządzeń z Androidem pochodzących z wolnego rynku, które podłączone zostały do europejskiej sieci Orange. Personalizacja takich urządzeń zostaje uruchomiona po wykryciu karty SIM Orange. By ten proces przebiegł sprawnie, Orange może skorzystać z kanału OTA w smartfonach Oppo w celu autoinstalowania operatorskich usług, takich jak My Orange / Orange et Moi lub Orange TV. 

Personalizacja Orange przez OTA zostanie wprowadzona dla klientów telekomu w całej Europie w urządzeniach Oppo dostępnych z pozaoperatorskiej dystrybucji, już począwszy od października 2020 r., w tym na dwóch nowych urządzeniach 5G - Reno 4 Z 5G i Reno4 Pro 5G, a także smartfonie Oppo A72. 

Dzięki opcji personalizacji klienci uzyskają dostęp do pełnego zestawu usług Orange, niezależnie od tego, czy kupują swoje urządzenia Oppo w kanałach Orange, czy też spoza operatorskiej dystrybucji. 

Zobacz: Debiutuje Oppo Reno4 Z 5G. To rebrandowany A92s
Zobacz: Oppo Reno4 już w Polsce: jeden szybki, jeden sprytny i jeden tani

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Orange

Źródło tekstu: Oppo

Przewiń w dół do następnego wpisu