DAJ CYNK

eSIM w Orange zdobywa coraz większą popularność. Wielu ma ją w zegarku

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

eSIM w Orange

Dzisiaj w Play rusza oferta eSIM. Z tej okazji swoimi statystykami dotyczącymi popularności tego rozwiązania podzielił się… Orange.

Zobacz: Koniec świata! Play w końcu ma eSIM

Play jako ostatni z dużych operatorów wprowadza do swojej oferty wirtualne karty eSIM, w trzy i pół roku po Orange, który wystartował z tym rozwiązaniem jako pierwszy na polskim rynku. Dzisiejsza premiera w Play stała się pretekstem do małej uszczypliwości rzecznika pomarańczowej sieci – Wojtka Jaczyńskiego, który napisał napisał na Twitterze:

Niektórzy nasi konkurenci dopiero zaczynają przygodę z eSIM. W Orange Polska korzysta z nich już 227 tys. klientów. Dla wielu z nich to super wygodne rozwiązanie

 – napisał Wojtek Jabczyński.

Choć liczba 227 tys. klientów może wydawać się w skali rynku niewielka, warto zauważyć dynamikę wzrostu. Ponad rok temu, w lipcu 2021 r., Orange informował o zdobyciu ponad 100 tys. użytkowników eSIM. Oznacza to, że w ciągu 11 miesięcy przybyło ich około 120 tysięcy, liczba klientów podwoiła się. 

Orange uruchomił eSIM pod koniec 2018 roku. Początki nie były zbyt imponujące – po roku z oferty korzystało 27 tys. użytkowników, a pułap 50 tys. operator przekroczył w połowie 2020 r. 

Biorąc pod uwagę różnice między 2021 a 2022 r., można więc prognozować, że w połowie 2023 roku z eSIM będzie korzystało ponad 450 tys. użytkowników.

Rzecznik sieci ujawnił też, że z usługi extra SIM w Orange korzysta około 60 tys. użytkowników smart zegarków. Oferta takich urządzeń na rynku stale się zwiększa, więc mają one też swój coraz większy udział w popularyzacji eSIM.

Z eSIM w Orange mogą korzystać klienci głównej oferty, we wszystkich planach indywidualnych i biznesowych, a także użytkownicy Orange Flex. Usługa działa z telefonami Apple iPhone (11, 12, 13, XS, XR), Huawei P40/Pro, Motorola razr/5G, Hammer Blade 3, Hammer  Explorer Pro, a także smartfonami Samsunga z linii Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip, Galaxy S20, Galaxy S21 i Galaxy S22.

Poza podstawową kartą eSIM jako zamiennikiem dla tradycyjnej karty operator proponuje usługę „ekstra kartę eSIM”, która pozwala na korzystanie z różnych urządzeń (telefon, zegarek, tablet itp.) z tym samym numerem telefonu. Taka forma zastosowania eSIM to szczególnie wygodne rozwiązanie w smartwatchach – mogą z niej skorzystać posiadacze zegarków Apple Watch (3, 4, 5, 6, SE GPS + eSIM, 7 GPS + eSIM), Huawei Watch (2 i 3), Oppo Watch, Samsung Galaxy Watch Active2 LTE, Samsung Galaxy Watch LTE, Samsung Watch 3, Samsung Watch 4, a także TicWatch Pro 3 LTE. 

Ekstra karta eSIM może być także oferowana tylko do internetu – np. w tabletach iPad 10, iPad pro i Surface X Pro.

Zobacz: Plus uruchamia usługę eSIM
Zobacz: Otvarta wprowadza eSIM, już w najtańszym abonamencie za 9,99 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: wł., Orange