DAJ CYNK

Koniec świata! Play w końcu ma eSIM

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Play wprowadza eSIM

Miało nie być, a jednak jest – Play wprowadza eSIM. Rozwiązanie będzie dostępne dla wszystkich klientów operatora już w tym miesiącu. Wymiana klasycznej karty na eSIM ma być bezpłatne i maksymalnie uproszczone. 

Karty eSIM są dobrze znane klientom Orange, T-Mobile i Plusa, a nawet jednego MVNO – Otvarta. Teraz do tego grona dołączą Play. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie padające niegdyś deklaracje fioletowego operatora, że nie zamierza wprowadzać tego rozwiązania. Play zasłaniał się problemami z dostosowanie eSIM do realiów polskiego rynku – na przeszkodzie miały stać przepisy nieprzygotowane na przenoszenie numerów zapisanych na tego typu kartach, a także trudności techniczne.

Czasy się jednak zmieniły, przepisy i oczekiwania klientów również i oto od 22 sierpnia wszyscy użytkownicy sieci Play będą mogli skorzystać z eSIM. Rozwiązanie będzie dostępne zarówno w ofertach abonamentowych, MIX jak i na kartę dla wszystkich klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Wymiana klasycznej karty na eSIM ma być darmowa i bardzo prosta. Operator obiecuje przy tym, że zapewni każdemu klientowi maksymalne bezpieczeństwo. Aby dokonać zmiany na eSIM, trzeba będzie wybrać się do jednego z salonów Play, Po weryfikacji z dokumentem tożsamości (fizyczny dowód osobisty lub paszport) wniosek zostanie przyjęty i przyjdzie SMS jak poniżej:
 Dodatkowym zabezpieczeniem zastosowanym przez Play jest trzygodzinny okres ochronny – o złożeniu wniosku o wymianę klient jest informowany poprzez wiadomości SMS i w razie potrzeby może w tym czasie przerwać wymianę, kontaktując się z obsługą klienta.

Po zleceniu wymiany na e-maila nadejdzie kod QR, który należy zeskanować telefonem. Po kliknięciu na link (w wielu telefonach można skanować kod bezpośrednio z aplikacji aparatu) podane zostaną kolejne instrukcje:

Szczegółowe informacje o eSIM w ofercie Play, lista kompatybilnych urządzeń oraz inne informacje dostępne będą od poniedziałku, 22 sierpnia na stronie play.pl w zakładce Usługi i aplikacje.

eSIM to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej, plastikowej karty SIM. Umożliwia korzystanie ze wszystkich dotychczasowych usług bez konieczności posiadania fizycznej karty. Klient ma pewność, że karta, z której korzysta, nie zniszczy się, ani nie zgubi. Co więcej, rozwiązanie to pozwoli korzystać z funkcji Dual SIM, czyli obsługi dwóch numerów na jednym urządzeniu, na przykład z numeru prywatnego oraz służbowego jednocześnie.

Zobacz: Android 13 z ważną nowością. Google ma sposób na ograniczenia eSIM
Zobacz: Po co eSIM, skoro można mieć iSIM. Pokazano telefon z nową technologią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Play

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu