DAJ CYNK

Otvarta wprowadza eSIM, już w najtańszym abonamencie za 9,99 zł

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Otvarta wprowadza eSIMm, już w najtańszym abonamencie za 9,99 zł

Otvarta, operator MVNO działający na infrastrukturze Plusa, oficjalnie wprowadził zapowiadana już od miesięcy usługę eSIM. Można z niej już skorzystać, wybierając najtańszy plan abonamentowy. 

O planach wdrożenia tego rozwiązania Otvarta mówiła już w lipcu 2021 roku, deklarując, że eSIM pojawi się w drugiej połowie roku. Ostatecznie sieci udało się uruchomić tę usługę w ostatnich dniach grudnia. Zapowiedź wprowadzenia eSIM przez MVNO padła jeszcze zanim oficjalnie uruchomił tę usługę u siebie Plus, z którego sieci i możliwości technicznych korzysta Otvarta. Na podobnej zasadzie wirtualny operator wprowadził wcześniej u siebie 5G Plusa. Jest to pierwszy MVNO z eSIM.

ZobaczOtvarta zapowiada eSIM. A kiedy w Plusie?

Kartę SIM można zamówić składając zamówienie na przeniesienie numeru do sieci Otvarta lub zamawiając nową usługę (zarówno abonament telefoniczny, jak i Internet mobilny) przez stronę. Oferta eSIM dla obecnych klientów ma być dostępna w ciągu 6 miesięcy.

Otvarta oferuje eSIM w promocji, która obowiązuje do odwołania. Zgodnie z jej warunkami wydanie karty eSIM przy zakupie nowej usługi kosztuje 5 zł, opłata za każde kolejne zlecenie wygenerowania profilu eSIM (wymianę karty eSIM) to również 5 zł, natomiast wymiana karty eSIM na kartę SIM oznacza wydatek 25 zł.

Z eSIM w sieci Otvarta można korzystać już po wyborze najtańszego abonamentu, jaki oferuje ten operator, czyli planu za 9,99 zł, gdzie dostępne jest również 5G.

Jak wynika z regulaminu, żeby korzystać z eSIM w sieci Otvarta, klient musi mieć urządzenie zapewniające obsługę tego standardu (smartfon, smartwatch itd.), zlecić przygotowanie profilu eSIM, pobrać i zainstalować profil eSIM na urządzeniu obsługującym eSIM, a na koniec aktywować profil.

Profil eSIM jest dostępny do pobrania w ciągu 3 miesięcy od daty jego wygenerowania. Po upływie tego terminu należy zlecić ponowne przygotowanie profilu eSIM. Abonent może zlecić wygenerowanie profilu eSIM podczas zakupu nowej usługi za pomocą e-sklepu operatora dostępnego na stronie www.otvarta.pl. Dodatkowe szczegóły w regulaminie.

Zobacz: Plus uruchamia usługę eSIM
Zobacz: Otvarta i Polkomtel przedłużyły do końca 2025 r. dotychczasową umowę MVNO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Otvarta

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu