DAJ CYNK

Dzieci niszczą urządzenia mobilne

19.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 49

Ważne 5

1

Według najnowszych badań SquareTrade, dostawcy kompleksowego planu ochrony urządzeń mobilnych, w ostatnim roku dzieci w Polsce zniszczyły 2,9 miliona smartfonów, tabletów i laptopów.

Według najnowszych badań SquareTrade, dostawcy kompleksowego planu ochrony urządzeń mobilnych, w ostatnim roku dzieci w Polsce zniszczyły 2,9 miliona smartfonów, tabletów i laptopów. W Europie liczba zniszczonych urządzeń to 41.2 mln. Naprawa i wymiana sprzętu w ciągu ostatnich pięciu lat kosztowała polskich rodziców ponad 760 mln zł.

Już 90% polskich nastolatków w wieku 13-17 lat ma własny smartfon, tablet lub laptop. To najlepiej wyposażona, ale też najbardziej nieuważna grupa - 51% ankietowanych zniszczyło w ostatnim roku swoje urządzenie. Nastolatkowie spędzają średnio 3 godziny dziennie korzystając z urządzeń mobilnych (średnia wśród dzieci 1-17 lat to 1,6 godziny).

Nie jest tajemnicą, że dzieci, zwłaszcza nastolatkowie, są podłączone do sieci dzięki urządzeniom mobilnym bardziej niż kiedykolwiek. Dla polskich rodziców wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a im starsze dziecko, tym większe ryzyko zniszczenia smartfona - powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający SquareTrade na Europę.

Według badań SquareTrade:

  • w 40% polskich rodzin dziecko zniszczyło urządzenie,
  • w ostatnim roku dzieci zniszczyły 1,2 miliona smartfonów,
  • najczęstsza przyczyna zniszczeń to strącenie ze stołu - 48% nieszczęśliwych wypadków,
  • majwięcej nieszczęśliwych wypadków ma miejsce w domu - 65% zniszczeń.

Źródło tekstu: SquareTrade

Komentarze
Zaloguj się