DAJ CYNK

Czujniki biometryczne w smartfonach będą coraz popularniejsze

09.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3056

Ważne 4

1

Z szacunków firmy analitycznej Frost&Sullivan wynika, że czujniki biometryczne w smartfonach będą coraz popularniejsze.

Z szacunków firmy analitycznej Frost&Sullivan wynika, że czujniki biometryczne w smartfonach będą coraz popularniejsze.

Czytnik linii papilarnych, skaner tęczówki oka, mechanizmy rozpoznawania twarzy i głosu, to tylko niektóre z czujników biometrycznych montowanych w dzisiejszych smartfonach. Firma Frost&Sullvian szacuje, że pod koniec 2013 roku z tego typu rozwiązań korzystało 43,23 mln ludzi na świecie, co łącznie generowało 53,6 mln dolarów przychodu. W 2017 roku liczba osób korzystających z rozwiązań biometrycznych w smartfonach ma wzrosnąć do 471,11 mln, a w 2019 roku tego typu rozwiązania mają być już standardem na rynku urządzeń mobilnych. Wzrost popularności ma również przynieść wzrost zysków, które w 2019 roku mają wynieść 396,2 mln dolarów.

Kluczem do wzrostu popularności czujników biometrycznych jest zaufanie klientów do tego typu rozwiązań. Jeśli producenci sprzętu nie przekonają odbiorców, że są to funkcje nie tylko przydatne, ale również bezpieczne, to tak duży wzrost popularności nie będzie możliwy. Duża w tym rola głównych potentatów rynku, takich jak Apple i Samsung.

Na przeszkodzie w szybszej popularyzacji czujników biometrycznych stoją jak na razie wysokie koszty produkcji oraz brak sprecyzowanych standardów, jakie dane urządzenie musi spełniać. Dopóki te kwestie nie zostaną rozwiązane, wysoka popularność czytników linii papilarnych, skanerów tęczówki oka i pulsometrów w smartfonach może pozostać jedynie w sferze szacunków analityków.

Źródło tekstu: rpkom; Frost&Sullvian; wł

Komentarze
Zaloguj się
5. ~Agutek
1

2014-10-11 11:43:26

Te wszystkie wynalazki sa potrzebne tylko i wylacznie w celach dokladniejszej inwigilacji przecietnego obywatela.Przecietnemu Kowalskiemu raczej nie sa potrzebne do zycia codziennego takie cuda jak czytnik linii papilarnych,itp.

Odpowiedz

4. ~Maciek
2

2014-10-10 00:15:09

Nasze dzieci juz nie będą wiedziały jak wyglada swiat bez totalnej kontroli Wielkiego Brata nad każdym człowiekiem.

Odpowiedz

3. ~
0

2014-10-09 19:53:54

Niech sobie będą. Póki kapsułka umieszczona w odbycie, komunikująca się ze smartfonem przez WiFi, nie zmierzy mi tętna, ciśnienia, dioptrii i szybkości kroków na 100 metrów, to mnie mało inne czujniki obchodzą.

Odpowiedz

2. tMati
0

2014-10-09 19:04:16

Przecież rozpoznawanie twarzy bez układu minimum dwóch kamer można oszukać byle zdjęciem, a w dodatku margines tolerancji dla odchyłów wynikających choćby z różnego oświetlenia jest olbrzymi. Bezpieczeństwo może zapewnić tylko skan naczyń krwionośnych palca lub siatkówki, a to coś co nie prędko o ile w ogóle zobaczymy w telefonie. Nic co jest obecnie dostępne nie zastąpi silnego hasła (symbol odblokowania i knock code są trochę mniej bezpieczne z racji ograniczenia możliwych kombinacji).

Odpowiedz

2014-10-09 18:23:46

Trzeba popularyzować wynalazek, bo bazy NSA/FBI/GRU muszą być na bieżąco uzupełniane :-)

Odpowiedz