DAJ CYNK

Cyanogen mod ma więcej użytkowników niż BlackBerry i Windows Mobile

10.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3396

Ważne 3

3

Twórcy popularnej modyfikacji Androida CyanogenMod poinformowali, że obecnie z ich systemu korzysta więcej użytkowników niż z BlackBerry OS i Windows Mobile razem wziętych.

Twórcy popularnej modyfikacji Androida CyanogenMod poinformowali, że obecnie z ich systemu korzysta więcej użytkowników niż z BlackBerry OS i Windows Mobile razem wziętych.

Liczba użytkowników systemu firmy Cyanogen wzrosła w tym roku do 50 mln, z 10 mln w ubiegłym roku. Trzeba przy tym zauważyć, że w porównaniu specjalnie została użyta nazwa nowego Windows Mobile, a nie Windows Phone. Użytkowników tego drugiego, starszego już systemu, jak szacuje portal WMPowerUser, było w II kwartale 2015 roku ponad 70 mln.

Ruchy, jakie firma wykonała w ostatnim czasie, powinny pomóc w uzyskaniu jeszcze większej liczby klientów. Po zakończeniu współpracy z OnePlus, Cyanogen podpisał umowy z kilkoma producentami smartfonów na rynku chińskim. W międzyczasie została zawarta umowa z Microsoftem, który chciał wprowadzić do CyanogenModa swoje aplikacje.

Źródło tekstu: WMPowerUser; wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Grzybek
1

2015-08-10 14:26:49

@10 W newsie jest "Trzeba przy tym zauważyć, że w porównaniu specjalnie została użyta nazwa nowego Windows Mobile, a nie Windows Phone.",tak więc chodzi o Windows 10 Mobile, także podtrzymuję moje zdanie, że takie porównanie na dłuższą metę jest bez sensu.

Odpowiedz

11. ~dav
0

2015-08-10 14:15:15

@Red_PL: heh a ja mam całkiem odmienne zdanie. Wgrywałem wiele razy CM na różne telefony i za każdym razem była to porażka, system mulił dużo gorzej od oryginalnego, zawieszał sie, miał mnóstwo błędów i niedoróbek. Teraz mam Nexusa 5 i mogę śmiało stwierdzić, że czysty Android od Google jest szybki, stabilny i lekki, działa idealnie jak nowy po roku i zainstalowaniu setek aplikacji, jest po prostu doskonały. Nigdy już nie kupię nic innego niż Nexus.

Odpowiedz

10. kamil1221
0

2015-08-10 14:04:13

@9Chyba chodzi o poprzednika Windows Phone, czyli Windows Mobile (np. Windows Mobile 6.5 itp.). Windows 10 Mobile, to zupełnie inny produkt.

Odpowiedz

9. ~jarko
0

2015-08-10 13:55:54

@8 Windows Phone zmieni nazwę przy aktualizacji pod koniec roku. Będzie się nazywał Windows 10 Mobile. Można już go testować, więc myślę, że o ten nowy system chodzi. :)

Odpowiedz

8. ~sqt
0

2015-08-10 13:16:00

Ta ale Windows mobile już nie jest na rynku od jakichś 5 lat obecnie jest nowy system Windows Phone, który zdobywa coraz większą popularność za prostotę, stabilność i przystępne ceny

Odpowiedz

7. ~Grzybek
0

2015-08-10 13:04:24

Trochę bezsensowne jest porównanie do Windows Mobile, skoro oficjalnie ten jeszcze nawet nie miał premiery, a wielu obecnych użytkowników WP (w tym ja) woli zaczekać do premiery niż "bawić" się w testera...

Odpowiedz

6. vonski
0

2015-08-10 11:31:01

@5: nieoficjalne porty są różne, a nawet bardzo różne. Szczególnie te na urządzenia z Exynosem, gdzie Samsung wciąż nie dzieli się sterownikami. Ale oficjalne buildy są w 99% znakomicie dopracowane.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-08-10 11:24:25

Z tym działaniem CM to tak nie do końca... instalowałem toto na kilku średnich modelach Samsunga i Sony - i kończyło się powrotem do systemu producenta, bo coś się wieszało, aparat nie takie zdjęcia robił albo GPS wskazywał cuda.

Odpowiedz

4. ~@3
0

2015-08-10 11:22:31

Dokładnie! Ja kupiłem żonie Lumie i po kilku dniach zabawy tym telefonem muszę przyznać że Windows daje sobie radę całkiem nieźle! Wcześniej miałem do czynienia z BBOS i Androidem i zawsze myślałem że Windows to zło a tutaj taka niespodzianka.

Odpowiedz

0

2015-08-10 11:15:22

BBOS jest fajnym systemem, ale urządzenia BB są za drogie i za mało zróżnicowane. Za to nie rozumiem co ludzie mają do WP, czasami myślę, że najbardziej krytykują go Ci, którzy nigdy nie mieli z nim do czynienia.

Odpowiedz

2. Red_PL
0

2015-08-10 10:54:38

W odróżnienia od Androida Cyanogen działa i tu jest cała tajemnica :) System Google nawet pozbawiony nakładek producentów okazuje się po jakimś czasie zbyt ociężały. To że BB robi się niszowy to nie dziwi, marka od jakiegoś czasu dołuje jak tak dalej pójdzie wiosny może nie dotrzymać, ale że WP wypada tak słabo to mnie dziwi.

Odpowiedz

1. ~user_delete27
0

2015-08-10 10:52:05

I o czym to świadczy? O tym że BBOS i Windows są złe, czy o tym że coraz więcej osób ucieka od Androida zaśmieconego syfem od producentów, ciężkimi nakładkami i brandem operatorów? Osobiście myślę że to drugie.

Odpowiedz