DAJ CYNK

Coraz więcej dużych smartfonów

12.05.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5305

Ważne 3

2

Smartfony 5-calowe i większe stanowiły w I kwartale 34% produkcji. To najszybciej rosnący segment smartfonów, bo i ile cały ten rynek wzrósł rok do roku o 28,6% do 281 mln sztuk, o tyle 5-calowce zanotowały wynik na poziomie 369% - wynika z danych firmy analitycznej Canalsys.

Smartfony 5-calowe i większe stanowiły w I kwartale 34% produkcji. To najszybciej rosnący segment smartfonów, bo i ile cały ten rynek wzrósł rok do roku o 28,6% do 281 mln sztuk, o tyle 5-calowce zanotowały wynik na poziomie 369% - wynika z danych firmy analitycznej Canalsys.

Co ciekawe, 5-calowowe (i większe) smartfony mają największy udział w sprzedaży w Chinach (39%) oraz regionie Azji i Pacyfiku (aż 43%).

Rynek dużych urządzeń opanowany jest głównie przez Samsunga. To on odpowiada za sprzedaż 44% urządzeń powyżej 5 cali i aż 53% większych niż 5,5 cala. To ważny segment, bo połowa urządzeń w wolnej sprzedaży kosztuje ponad 500 dolarów. To dlatego, zapewne, Apple chce wejść na ten rynek z większym iPhonem.

Źródło tekstu: Canalsys, wł

Tagi: apple samsung
Komentarze
Zaloguj się
26. ~DLite
0

2014-05-14 22:54:15

HTC One Max (5,9"). Używam od pół roku. Przedtem wiele innych mniejszych i większych - wiele lat temu pierwszy Nokia 3110. OneMax jeden minus - nieporęczność. Trzeba rzeczywiście kreatywności, żeby nosić go w kieszeni. Lepszy plecak albo kabura pod pachą. Reszta... nie ma sensu pstrykać sloganami. Trzeba dorosnąć potrzebami i świadomością co chcesz. Jeśli Cię stać, moja rada bierz dobrze 5 i pół cala do 6 ale nie więcej.ps. Max dobrze traktowany potrzyma 4 dni na KitKacie.ps2. Niscy faceci kupują duże... (jak mi Ciebie szkoda)

Odpowiedz

25. ~gmo zabija
0

2014-05-14 21:05:05

ja mysle o 6 cali sony t2 ultra tylko 1000 zloty z hakiem

Odpowiedz

24. tymis
-1

2014-05-13 14:16:44

Swego czasu przy zmianie telefonu i samego systemu pojawiła się kwestia wielkości ekranu. Przesiadałem się z 2,4", więc teoretycznie już niewiele większy powinien mi wystarczyć. Z kolei znacznie większy ekran mógłby być za dużym przeskokiem, również pod względem poręczności. Wybierano 4-4,3", jednak mi to nie pasowało i stanęło w końcu na 4,7". Po ponad roku korzystania absolutnie nie żałuję decyzji. Przy kolejnej zmianie raczej nie będzie to mniej, a ewentualne 5-5,3" dalej nie byłoby problemem. Wtedy to była moja decyzja, następna też będzie moja. Bez związku z trendami.

Odpowiedz

23. ~grzegorz
0

2014-05-13 10:45:52

tez kiedyś miałem obawy że 5" nie zmieszcze w kieszeni, a okazało się że spokojnie not3 sie mieści. jedyny problem to siedząc w samochodzie nie dam rady wyciągnąć 5,7 cala z kieszeni spodni, a z 5" to mi sie udaje.Czytam na forum telchina jakie ludzie kupuja telefony i widać że prawie nikt już poniżej 5 cali nie schodzi , minimum to 4,7

Odpowiedz

22. ~
-1

2014-05-13 10:33:08

Trzymajmy się tematu, piszemy tu wszyscy o Samsungu, królu phabletów, a nie srajfonie z ekranikiem 4 cala.

Odpowiedz

21. applefan_
-1

2014-05-13 10:31:01

W czerwcu WWDC - może odkryją karty jeśli chodzi o iOS8.

Odpowiedz

0

2014-05-13 10:12:43

Nowy iPhone raczej nie będzie 5-6 calowy a 4,5 - 4,7cali. Ciekawe czy wrzucą tam wyświetlacz igzo.

Odpowiedz

19. ~fanboy apple
0

2014-05-13 09:17:15

@16, zgadza się, nasz Iphonik bedzię słitaśnym wokiem :) precz z patelniami!

Odpowiedz

18. slawekt
0

2014-05-13 08:57:43

@16 No tak, jeszcze nawet Tefal nie zrobił aż tak wydłużonej patelni, z czytnikiem linii papilarnych :-) Będzie co patentować, no nie?

Odpowiedz

17. wlo
1

2014-05-13 08:21:53

No z pewnością nie będzie bo mają opatentowany inny kształt niż patelni ;-)

Odpowiedz

16. applefan_
0

2014-05-13 08:01:54

@14 nie mam z tym żadnego kłopotu. Jedno jest pewne. Jeśli taki IP się pojawi, nie będzie wyglądał jak patelnia.

Odpowiedz

15. Maniiiek
0

2014-05-13 07:54:11

@1 w sumie nie pierwszy. HTC było znacznie wcześniej, jeszcze z Windows Mobile oraz Dell z tym swoim telefonem pokraką.

Odpowiedz

14. slawekt
0

2014-05-13 07:35:00

@13 I będzie miał kłopot, bo iPhone też rośnie... W sieci już są przecieki.

Odpowiedz

13. ~teserra
-2

2014-05-13 07:24:04

Zaraz przyjdzie applefan i powie żeście biedaki i śmiecie i debile bo liczy się tylko Iphone.

Odpowiedz

12. PLANET
1

2014-05-13 06:05:51

Generalnie rzecz biorąc, większe telefony są nieco wygodniejsze do pewnych zastosowań, szeroko rozumianego Internetu, filmów, gier i części programów, głównie bazujących na grafice, skali/wielkości interfejsu. Na upartego można by tak mówić o wszystkich, ale da się korzystać z powodzeniem na mniejszych ekranach i to całkiem wygodnie z większości aplikacji. Taki iPong 4S jest relatywnie mały, ale i tak nie jest wcale najgorszym pomysłem. Realnie można by brnąć w większe ekrany, ale jest jedna kwestia praktyczna: rozmiar dłoni. Nie chodzi nawet o pełne obsługiwanie jedną dłonią, bo o to czasami trudno nawet na mniejszych ekranach z racji specyfiki aplikacji, tylko m.in. o trzymanie w dłoni podczas rozmowy. Co jak co, ale im mniejszy telefon, tym większy komfort i tego się nie przeskoczy. Można tu mówić o słuchawkach kablowych/BT, ale realnie - zawsze się je ma pod ręką? Zawsze ma się je wpięte? No nie... Najłatwiejsze jest klasyczne odebranie telefonu, a tutaj komfort zatrzymał się na okolicy 4 cali z małym hakiem. Dlatego moim zdaniem najlepszym pomysłem na telefon jest teraz Soniak Z1 Compact, z racji wydajności, a także stosunku ceny do możliwości, nie da się ukryć ze dość dużych.

Odpowiedz