DAJ CYNK

Chrome najpopularniejszą przeglądarką w Polsce

21.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4137

Ważne 4

1

W kwietniu 2018 roku połowa odsłon wykonanych przy użyciu komputerów osobistych i laptopów na polskich stronach WWW pochodziła z przeglądarki Google Chrome.W kwietniu 2018 roku połowa odsłon wykonanych przy użyciu komputerów osobistych i laptopów na polskich stronach WWW pochodziła z przeglądarki Google Chrome.

W Polsce liderem wśród przeglądarek dostępnych na komputerach osobistych i laptopach w kwietniu był Chrome. Korzystając z przeglądarki Google'a, wygenerowano 50% wszystkich odsłon na komputerach osobistych i laptopach. Natomiast za pomocą Firefoxa wykonano 32% odsłon. Ranking top 3 najpopularniejszych przeglądarek w Polsce zamyka Opera, która ma 7% udziału w liczbie wygenerowanych odsłon.Z analizy wynika, że przeglądarka Chrome jest najpopularniejsza nie tylko w Polsce, ale również w takich krajach, jak: Turcja, Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Rumunia i Serbia. Największy udział przeglądarka Google'a odnotowała w Turcji - 83%.

Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów z największym udziałem odsłon wygenerowanych przez Firefoxa. Drugie miejsce na podium przypadło Luksemburgowi (28%), gdzie w kwietniu 2018 roku Firefox był najpopularniejszą przeglądarką. Tuż za Luksemburgiem znalazły się Węgry (27%), a dwa ostatnie miejsca w rankingu należały do Słowenii i Bułgarii (kolejno 24% i 23%).

Opera jest z kolei najpopularniejsza na Białorusi (25%). Drugie miejsce zajmuje Ukraina (15%), a trzecie Rosja (8%).

Źródło tekstu: Gemius

Przewiń w dół do następnego wpisu