DAJ CYNK

BlackBerry ogłosił 965 mln dolarów straty w II kwartale fiskalnym

30.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4449

Ważne 7

0

BlackBerry ogłosił wyniki za II kwartał fiskalny 2014 roku, zakończony 31. sierpnia. Kanadyjski producent smartfonów odnotował 965 mln dolarów straty i sprzedał zaledwie 3,7 mln telefonów.

BlackBerry ogłosił wyniki za II kwartał fiskalny 2014 roku, zakończony 31. sierpnia. Kanadyjski producent smartfonów odnotował 965 mln dolarów straty i sprzedał zaledwie 3,7 mln telefonów.

Sytuacja kanadyjskiego BlackBerry z miesiąca na miesiąc rysuje się w coraz ciemniejszych barwach. Firma ogłosiła, że zwolni do 40% swoich pracowników, pojawiły się zapowiedzi dużej straty kwartalnej, rzędu 1 mld dolarów i niestety się sprawdziły. Wreszcie, 23. września ogłoszone zostało planowane przejęcie przejęcie BlackBerry przez Fairfaix, spółkę ubezpieczeniową, która jest mniejszościowym udziałowcem BlackBerry.

Wśród ciekawostek dostępnych w raporcie kwartalnym warto zwrócić uwagę na to, tylko niespełna połowa sprzedanych smartfonów to urządzenia oparte o BlackBerry OS 10. Aż 934 mln dolarów składających się na stratę firmy to koszty powstałe w wyniku zobowiązań na dostawy i magazynowania bardzo słabo sprzedającego się BlackBerry Z10.

Przez pewien czas analitycy doszukiwali się szansy dla BlackBerry w planowanym modelu BlackBerry Z30, z większym wyświetlaczem i lepszym procesorem. Po zaprezentowaniu oficjalnej specyfikacji emocje ostygły.

Źródło tekstu: BlackBerry, wł

Komentarze
Zaloguj się
38. sebek92
0

2013-10-10 21:36:42

@35: ty to jesteś na prawdę chory.... applefan chyba sam jest członkiem NSA bo jest wszystko wiedzący ..... uważajcie na niego! a tak na poważnie to kiedyś Apple też utonie... chce widzieć twoją gębę wtedy i twoje "komentarze" jakie Apple jest extra... nie mam Apple odkąd Steve Jobs zmarł ...bez niego Apple jest nic nie warte, 64-bity wykorzystane będą za 2 lata może...to tak jakby Samsung wsadził 4-rdzeniowy procesor w Galaxy S z Androidem 2.3 gingerbread który nie może obsłużyć 4 rdzenie....bez sensu, zamiast zrobić baterię typu SiO+ czy microSD co naprawdę trzeba, to dają coś czego nie da się wykorzystać i jeszcze mamy płacić za to?? jaja sobie robią?? ....RIPApple , dla mnie jesteś trupem mimo wszystko, sprzedajesz plastikową zabawkę iphone 5C za kilka kafli który ma obudowę jak Asha 210 za 300zł .... i gdzie mają rozum ci w Apple? Steve dałby im w łeb za to....

Odpowiedz

37. ~gmozabija
0

2013-10-03 00:48:34

Bb za pozno wyposcila dotykowce ale podstawavupadku to btak applikacji w sklepie to samo bedzie z firefoxem na madrefony nikt normalny nie bedzie pisal apps na pare telefonow

Odpowiedz

36. ~Calm7
0

2013-10-02 09:08:17

Ciekawe, gdyby BB skupiało się wyłącznie na telefonach, czy też takie straty by mieli...

Odpowiedz

35. applefan_
0

2013-10-02 08:34:14

@33 O czym Ty piszesz. Jakie inwestycje. Armia ludzi do wyżywienia, serwerownie do utrzymania. Firma chce się sprzedać za 4,7 mld USD a ma 1 mld USD strat kwartalnie. w Gotówce niecałe 2 mld USD. Umiesz liczyć do dwóch...? To wiesz ile jeszcze miesięcy przetrwają. Dla ułatwienia dodam że kwartał = 3 miesiące. Hmm, fakt musisz do sześciu umieć liczyć... :)

Odpowiedz

34. applefan_
0

2013-10-02 08:32:13

@32 musisz przyjąć do wiadomości fakty: BB jest tak samo bezpieczny jak iPhone. NSA łamie co chce, kiedy chce i jak chce. Nie ma skutecznych zabezpieczeń. W obliczu tych faktów i spadku zamówień instytucji rządowych na BB firma ta musiała paść na pysk i 1 mld kwartalnie strat to właśnie pokazuje. Za rok już nie będzie śladu po tej firmie i co Ci po certyfikacie?

Odpowiedz

33. ~hens
0

2013-10-01 22:50:19

Strata to "księgowo rozumując "są to również inwestycje o których nikt nie mówi.

Odpowiedz

32. ~JustMe
0

2013-10-01 21:41:53

@31 Widać to ze tylko "upadajacy" BlackBerry spełnia normy, reszta robi w pop zabawie.

Odpowiedz

31. marrcus
0

2013-10-01 21:31:29

widać ten certyfikat NATO nie jest wiele wart na rynku ogółnym

Odpowiedz

30. ~JustMe
0

2013-10-01 20:57:22

A Ty nadal swoje. A ja powiem tak: "upadajaca" firma jest bardziej godna zaufania niż iPhone :) Mnie to śmieszy, nie wiem jak Ciebie...

Odpowiedz

29. applefan_
0

2013-10-01 20:36:58

@28 to teraz dales... Ostatnia afera szpiegowania netu przez USA pokazala ze wlamy do BB maja opanowane conajmniej od 2009 roku wiec sorry krol bezpieczenstwa jest nagi, a bez aplikacji i ekosystemu jest biedakiem. 1 mld usd strat kwartalnie to nie sa tylko "drobne problemy finansowe" ale koniec tej firmy. Nie dotrwaja do polowy 2014. Zaklad?

Odpowiedz

28. ~JustMe
0

2013-10-01 19:52:22

Drogi Applefanie, jak zwykle piszesz bzdury. Nie masz pojęcia o BlackBerry 10, nie uzywales wiec nie wiesz a do tego piszesz bzdury. Moim zdaniem to najlepsza platforma obecnie na rynku. Problemy finansowe? Drobnostka, w planach jest pozostanie w kręgu biznesu i rozwój w tej dziedzinie. BlackBerry obecnie jest w tyle w stosunku do Androida i iPhone, po prostu na rynku dla dzieci te dwie "firmy" nie mają równych. Można wiele pisać gdzie i kiedy BlackBerry zawinilo, ale nie można pisać ze BlackBerry 10 to coś nie udanego. Jest wręcz przeciwnie. Po Prostu ciężko oderwać ludzi od zabawek... Mnie zastanawia jedno, jakim cudem ani androidowe marki ani apple/iphone nie mają tego co ma BlackBerry? Przecież to takie extra marki... O czym pisze? O bezpieczeństwie danych. Np dzisiaj BlackBerry 10 otrzymało Certyfikat NATO, to już kolejny... IPhone takiego nie posiada :), ciekawe czemu.

Odpowiedz

27. sebek92
0

2013-10-01 17:12:45

@26 : czy ty jak widzisz iphona to się jarasz na potęgę? człowieku , iphone to tylko kupa metalu i szkła ....która jest krucha . twój nick musi być "psychoapple" ... bo ty jesteś psychol na maxa. Ja mam Androida i co ty masz do tego? Apple ci płaci za promocje? albo za "zaśmiecanie" innych telefonów? BB z 2011 roku było lepiej wykonane niż fapple i do tego 10000 razy bardziej wytrzymały...

Odpowiedz

26. applefan_
-1

2013-10-01 15:14:10

@24 na BB zemścił się brak wizji oraz zapóźnienie we wprowadzaniu zmian do systemu.

Odpowiedz

25. applefan_
0

2013-10-01 15:11:31

@22 jest dobrze. U nich rok fiskalny rok kalendarzowy.

Odpowiedz