DAJ CYNK

BlackBerry dzieli się wynikami kwartalnymi

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1930

BlackBerry logo

Kanadyjski BlackBerry przedstawił swoje wyniki za ostatni kwartał. Producenta z Ontario nie ominął co prawda kryzys związany z ostatnimi wydarzeniami na świecie, ale rezultat jest lepszy niż oczekiwania.

BlackBerry nie jest już co prawda związany z segmentem sprzętowym, dalej zapewnia jednak swoje oprogramowanie. Możemy je zobaczyć na telefonach, jednak głównym źródłem zysku dla kanadyjskiej firmy jest teraz oprogramowanie QNX, które znajduje się w samochodach. To oczywiście nie jest jedyny sektor, gdzie BlackBerry dostarcza bezpieczne oprogramowanie. Ostatni kwartał (zgodnie z kanadyjskim prawem podatkowym - pierwszy w roku) przyniósł spodziewane spadki. W gorszej kondycji jest jednak przygniatająca większość firm działających w podobnych segmentach. Na szczęście John Chen stojący na czele firmy poinformował, że już widzi oznaki odbicia na rynku.

  •     Całkowity przychód non-GAAP wyniósł 214 milionów dolarów. Całkowity przychód GAAP wyniósł 206 milionów dolarów.
  •     Zysk non-GAAP firmy przypadający na jedną akcję (zarówno zwykłą, jak i rozwodnioną) wyniósł 2 centy, natomiast strata GAAP na jedną akcję (zarówno zwykłą, jak i rozwodnioną) wyniosła 1,14 dolara. 
  •     Wolne przepływy środków pieniężnych sięgnęły 31 milionów dolarów

Zobacz BlackBerry przedstawia wyniki za ostatni kwartał
Zobacz Canalys: W ostatnim kwartale gigantyczny spadek sprzedaży, ale kolejność taka sama

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: crackberry, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu