DAJ CYNK

Apple zapłaci 318 mln euro kary włoskiej skarbówce

05.01.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2741

Ważne 2

1

Po przeprowadzeniu dochodzenia przez włoski urząd skarbowy, Apple został ukarany grzywną 318 mln euro, w związku z działaniami mającymi na celu unikanie płacenia podatku.

Po przeprowadzeniu dochodzenia przez włoski urząd skarbowy, Apple został ukarany grzywną 318 mln euro, w związku z działaniami mającymi na celu unikanie płacenia podatku.

Jak wynika z informacji gazety La Repubblica, firma zgodziła się zapłacić karę po miesiącach negocjacji. Sędziowie wcześniej orzekli, że firma z Cupertino uniknęła zapłaty 880 mln euro podatku od osób prawnych w latach między 2008, a 2013. Udało jej się to osiągnąć poprzez przeniesienie zysku do swojej irlandzkiej spółki zależnej, gdzie skorzystano z niższej stawki podatkowej.

Umowa jest precedensowa dla Apple'a, ponieważ wykorzystuje na całym świecie takie same praktyki, aby płacić niższe podatki. Zobacz: Włoski fiskus sprawdza czy Apple unika opodatkowania
Zobacz: Apple odda ponad 2,5 mld dolarów?

Źródło tekstu: La RepubblicaThe, Next Web, wł

Tagi: apple Podatki
Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2016-01-05 21:18:59

Z czego 300 mln weźmie sobie kamorra za /''obsługę/''.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-01-05 17:11:10

@appleFun "Apple ma największe rezerwy gotówki na świecie" - na papierze, tylko na papierze. Tak jak dotComy w latach 1990-2000. Padna rownie szybko.

Odpowiedz

12. ~Punk
0

2016-01-05 17:00:17

Bogactwo firmy jest z jeleni którzy kupują produkty Apple.

Odpowiedz

11. ~me
0

2016-01-05 16:27:54

Stąd bogactwo tej firmy?

Odpowiedz

10. ~Ja±
0

2016-01-05 16:24:18

8). kara 318, ale plus zwrot 880 - wtedy ma to to ręce i nogi. To co jest teraz - to śmiech na sali...

Odpowiedz

9. ~do master chife
0

2016-01-05 15:02:11

u nas jak by się wzięli do obrońcy aplle by protestowali(uważam pis+po nowoczesną za zdrajców by było jasno w temacie ale)walczą tylko dla plebsu w wiadomościach miedzy sobą by myśleli że cokolwiek robią -a jedynie niszczą Polskę zdrajcy!jedynie znienawidzony przez ww partie gwarantują spokój:RN,ONR KOrwi reszta to zdrajcy z okrągłego stołu ...

Odpowiedz

8. Mila89
2

2016-01-05 14:49:12

zamiast 880mln zaplaca 318mln i "sukces skarbowki" sukcesem to bym nazwal jakby Apple z odsetkami musial zaplacic 1mld

Odpowiedz

7. ~Master Chief
0

2016-01-05 14:40:06

@5. przeceniasz możliwości "każdego krawężnika" ;) z resztą wyobraź sobie ogarnięcie takiej ilości danych...Aczkolwiek uważam, że zgoda sądu powinna być, to na prawdę moim zdaniem dzieją się gorsze rzeczy.

Odpowiedz

6. ~
-3

2016-01-05 14:37:55

@5 spokoj przyglupie

Odpowiedz

5. ~sueshack
4

2016-01-05 14:32:06

@3 To czekajcie dalej, uważajcie bo się doczekacie. Póki co mają ważniejsze sprawy - szykują ustawę, która pozwoli każdemu krawężnikowi sprawdzać, co kto robi w internecie, bez zgody sądu.

Odpowiedz

4. ~appleFun
0

2016-01-05 14:29:44

Tylko 318 mln euro kary??? Apple ma największe rezerwy gotówki na świecie a tu taka śmieszna kwota? Niech się nie ośmeszają, tylko dadzą jakąś karę godną Apple - przecież to urąga czci tego koncernu! Oburzające!!!!

Odpowiedz

3. ~Master Chief
2

2016-01-05 14:26:40

Czekamy, aż PIS weźmie się do roboty i również do naszego budżetu wpłynie okrągła sumka, przyda się takie zasilenie konta w sam raz. Zdecydowanie nie powinni zawężać zmian do hipermarketów.

Odpowiedz

2. ~roman
-1

2016-01-05 14:17:15

widac wloska mafia nie poddaje sie latwo

Odpowiedz

1. Pi0trek
3

2016-01-05 14:11:19

Taka firma, tacy prawnicy a i tak wpadli? Brawa dla sądu we Włoszech!

Odpowiedz