DAJ CYNK

Apple przejęło firmę od technologii w Kinect [wideo]

25.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2900

Ważne 3

3

Apple kupiło izraelską spółkę PrimeSense, twórcę układu umożliwiającego trójwymiarową nawigację. Technologia ta została użyta m.in. w urządzeniu Microsoft Kinect.

Apple kupiło izraelską spółkę PrimeSense, twórcę układu umożliwiającego trójwymiarową nawigację. Technologia ta została użyta m.in. w urządzeniu Microsoft Kinect.

Wartość transakcji to około 360 mln dolarów.


Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~T.Hunter
0

2013-11-26 10:51:11

Fajnie gdyby naprawdę coś pożytecznego się pojawiło, może chociaż część osób zaczęłaby się ruszać, a nie tyć tracąc wzrok przy tablecie albo telefonie. :P

Odpowiedz

15. ~code
0

2013-11-26 10:23:44

@2: pojemnościowe ekrany dotykowe, przewijanie inercyjne.

Odpowiedz

14. ~code
0

2013-11-26 10:16:08

@applefan: własnie nie wiem, czy TV jest potrzebne, skoro jest Apple TV. TVpod ATV można kupić dowolne, a nawet zmieniać co kilka lat, a nawet korzystać z rzutnika - i wszystko ok.

Odpowiedz

13. ~truth
0

2013-11-25 18:42:15

bo WitekT to taka telekomunikacyjna szafiarka..... jak zaczynal ten portal to był mily grzeczny uprzejmy , radą się podzielił. Teraz to Pan , sponsorowany przez ..... a ja czy Ty go nie interesują bo liczy sie tylko ilość wejść , odsłon i kliknięc na wszechobecne tu reklamy i podbijanie statystyk . Jaki Pan taki kram.... Świadczymy tobie usługę ..... wklejania innych wiadomości , wstyd by mi było takie posty pisać do swoich CZYTELNIKÓW

Odpowiedz

12. applefan_
-1

2013-11-25 12:54:21

Będzie mocny ten TV od Apple jaki wypuszczą w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale do sukcesu potrzeba usług i jestem pewien, że nad tym pracują usilnie w Apple teraz wraz z dostawcami kontentu. Jak się wychodzi na samej produkcji sprzętu bez ekosystemu to może np HTC powiedzieć...

Odpowiedz

11. ~ja
0

2013-11-25 12:33:17

Fajnie, może będzie możliwe sterowanie tabletem za pomocą gestów i do tego sterowanie z Siri. Będzie ciekawie :)

Odpowiedz

10. WitekT
2

2013-11-25 12:31:41

dziadek186: po pierwsze, to nie rozumiem co Ci przeszkadza napis BETA w nagłówku (ale tak, zostanie zdjęty). Po drugie - my świadczymy Tobie usługę na jasnych warunkach. Jeżeli te warunki Ci nie odpowiadają, to po prostu nie czytaj. Bezczelnością jest włączanie Adblocka i korzystanie z czyjejś pracy za darmo. Po trzecie - nie jestem zgryźliwy. Jest różnica pomiędzy stwierdzeniem "technologii w Kinect" (poprawnie) a "technologii Kinect" (bo ta technologia się tak nie nazywa, tak nazywa się produkt Microsoftu). Po prostu mam dość czepiania się bzdur. PS. Na tym kończymy dyskusję, każdy kolejny wpis niedotyczący newsa zostanie skasowany. W komentarzach ma być porządek.

Odpowiedz

8. ~user_delete27
-2

2013-11-25 12:22:51

@4 WitekT, ale Ty się ostanio zgryźliwy zrobiłeś, celebryta z Ciebie czy co? Gość spod trójki zwrócił Ci uwagę na błąd w zdaniu, no bo i na cholerę pomiędzy słowami : technologii i kinect literka "w"? Zero korekty tylko bezmyślne ctrl+c i ctrl+v? Rozumiem że strona jest w becie, rozumiem że reklamy muszą zalewać mnie z każdej strony żebyście mogli zarabiac, ale ja nie mam zamiaru płacić za zaszczyt bycia betatesterem i włączyłem adblocka, oczywiście powitało mnie żebranie na czarnym tle o wylączenie go, nie zrobie tego ponieważ uważam że bezczelnością jest zarabianie na czymś co nie jest skończone. Wyłączycie bete, ja wylącze adblocka i do tego zachęcamwszystkich uzytkowników. A co do twojego postu : odsyłać do google to możesz dzieci albo młodsze rodzeństwo. Użytkowników którzy zdecydowali się czytać ten portal należy traktować z szacunkiem. Skończyłem,dziękuję.

Odpowiedz

7. ~
3

2013-11-25 12:10:27

@6 Z pewnością !

Odpowiedz

-1

2013-11-25 12:03:01

Świetny news. Nie możemy się już wszyscy doczekać nowych produktów od Apple.

Odpowiedz

5. ~Adam M
1

2013-11-25 10:42:08

PrimeSense ma jeszcze swoje drugie oblicze - to produkcja wojskowa specjalnych kamer wykorzystywanych do budowy np. izraelskich dronów. To własnie na bazie tych kamer powstała cywilna wersja która znalazła się w Kinect/''cie. Jednak obecnie Kinect nie wykorzystuje już tamtego rozwiązania tylko własne.

Odpowiedz

4. WitekT
0

2013-11-25 09:18:28

3: pogooglaj sobie za Microsoft Kinect. Google działa, przed chwilą sprawdzałem. ;-)

Odpowiedz

3. ~
-1

2013-11-25 09:17:02

"przejęło firmę od technologii w Kinect" - Kinect to jakieś miasto, czy o co chodzi w tym zdaniu?

Odpowiedz

2. ~
0

2013-11-25 09:11:50

2. Nie znam rzeczy jaką wymyśliła firma apple, która jest przydatna w codziennym życiu. Wynaleźli oczywiście kilka rzeczy już dawno wynalezionych i teraz pewnie będzie tak samo. Na pewno znaleźli jedną rzecz, a mianowicie sposób na kreowanie potrzeby zakupu swoich produktów, swoją drogą mało przydatnych.

Odpowiedz

1. ~Red
0

2013-11-25 08:57:26

Sam pomysł z Kinect fajny ale jeszcze sporo pracy przed tymi co wymyślili tą technologię. Teraz przynajmniej nie muszą bać się o kasę :) bo pewnie Apple będzie chciało zrobić z tego coś naprawdę przydatnego w codziennym życiu.

Odpowiedz