DAJ CYNK

Apple przegrywa sprawę patentową w Chinach

09.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4176

Ważne 10

3

Sąd w Pekinie potwierdził ważność patentu firmy Zhizhen Internet Technology w sprawie technologii rozpoznawania mowy użytej w aplikacji Siri.

Sąd w Pekinie potwierdził ważność patentu firmy Zhizhen Internet Technology w sprawie technologii rozpoznawania mowy użytej w aplikacji Siri. Tym samym sąd otworzył chińskiemu przedsiębiorcy drogę do kontynuowania sprawy przeciwko Apple o naruszenie własności intelektualnej.

Po orzeczeniu wyroku Apple zapowiedziało odwołanie do wyższej instancji.

W oświadczeniu dla agencji Reuters rzeczniczka Apple powiedziała, że wprowadzając na rynek technologię Siri, Apple nie było świadomie istnienia patentu posiadanego przez Zhizhen Internet Technology i nie wierzy, że wykorzystuje ten patent. Jeśli jednak decyzja sądu pozostanie niezmieniona, Apple jest otwarte na racjonalne dyskusje w tej sprawie z chińskim przedsiębiorstwem.

Zhizhen Internet Technology póki co odmawia komentarzy w tej sprawie.

Zhihen pozwało Apple w 2012 roku w związku z naruszeniem praw własności intelektualnej, mówiąc że aplikacja Siri wykorzystywana w urządzeniach giganta z USA, narusza ich własne patenty systemów rozpoznawania głosu.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się