DAJ CYNK

Android w styczniu - Marshmallow wciąż rzadkością

07.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3839

Ważne 7

1

Google zaprezentowało najnowsze statystyki systemu Android. Jego ostatnia odsłona cały czas nie może przekroczyć 1% udziału w rynku.

Google zaprezentowało najnowsze statystyki systemu Android. Jego ostatnia odsłona cały czas nie może przekroczyć 1% udziału w rynku.

Pomimo już kilkumiesięcznej obecności na rynku wersji Marshmallow, producenci urządzeń z Androidem niechętnie umieszczają ją w swoich produktach. Jej udział w rynku w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł z 0,5%, do 0,7%. Cały czas najpopularniejszy jest KitKat. Pomimo delikatnego spadku, Android w wersji 4.4 dzielnie trzyma pozycję lidera z wynikiem 36,1%, wyprzedzając tym samym drugiego Lollipopa (32,6%).

Wersja styczeń 2015r. grudzień 2015r. styczeń 2016r.
2.2 (Froyo) 0,20% 0,20% 0,20%
2.3.3-2.3.7 (Gingerbread) 4,10% 3,40% 3,00%
4.0.3-4.0.4 (Ice Cream Sandwich) 6,40% 2,90% 2,70%
4.1.x (Jelly Bean) 18,40% 10,00% 9,00%
4.2.x (Jelly Bean) 19,80% 13,00% 12,20%
4.3 (Jelly Bean) 6,30% 3,90% 3,50%
4.4 (KitKat) 39,70% 36,60% 36,10%
5.0 (Lollipop) 1,60% 16,30% 16,90%
5.1 (Lollipop) - 13,20% 15,70%
6.0 (Marshmallow) - 0,50% 0,70%

Źródło tekstu: Google; wł

Tagi: Android Google
Komentarze
Zaloguj się
17. ~jarko
0

2016-01-07 16:36:01

Nowe nie oznacza lepsze. W kwestii aktualizacji chwaliłem Windows Phone/''a, bo jeśli chodzi o aktualizowanie telefonów to nie ma u nich podzialu na premium i budżet ale póki co 10-tka na telefonie nie jest tak stabilna. Czasami wywala z apki, czasami telefon nagle się resetuje... I każdy na to narzeka. Wiem, że to tylko testowa wersja ale jednak 10tka wychodzi juz pod koniec stycznia... Mają mało czasu, a 8.1 był/jest perfekcyjny

Odpowiedz

16. ~aero666
0

2016-01-07 16:21:46

@9 za to 1 gen została już odesłana na cmentarz, pomimo tego, że wiele z nich jest jeszcze w okresie gwarancji producenta, a sprzęt jest w dużej części identyczny z kolejną edycją.Jeżeli system ma iść w tym tempie, że co roku nowa "duża" wersja, to producenci powinni zapewniać minimum dwie takie aktualizacje ponad pierwotną wersję systemu. Inaczej to po prostu jaja z użytkowników i produkcja jednorazówek na pół roku.

Odpowiedz

15. ~KaReS
0

2016-01-07 15:26:41

@13Tak. Np. Nexus 7.

Odpowiedz

14. ~Miłosz
0

2016-01-07 15:02:10

Kiedyś byłem wielkim zwolennikiem Androida, ale życie zweryfikowało moje oceny.Do dziś LG nie wypuściło żadnej aktualizacji bezpieczeństwa dla nie tak starego L90, cały czas podatny na stagefright i pokrewne luki, żaden custom Rom nie ma działającego szyfrowania pamięci wewnętrznej a nie mówiąc już nawet o szyfrowaniu karty microSD (no bo niby po co). Taka sytuacja to absolutny chleb powszedni u większości producentów, tylko że ludzie zasadniczo mają w nosie bezpieczeństwo.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-01-07 14:37:04

@4: Trochę się zmienia, ale głównie pod maską np. lepsze zarządzanie uprawnieniami aplikacji, usprawnienia w oszczędzaniu energii, ...>

Odpowiedz

12. TomecekGD
0

2016-01-07 14:08:54

Mój telefon LG z 2015 roku po zaledwie 3 miesiącach przestał być wspierany. Aktualnie mam Androida 4.4.4 i jestem z niego zadowolony, także nadal chcę mieć Androida 4.4.4, ale miło by było, gdybym otrzymywał same aktualizacje bezpieczeństwa. Google, zrób coś z tym wreszcie, bo dla mnie to główna wada systemu Android!

Odpowiedz

11. ~m@zi
0

2016-01-07 14:02:20

Niedawno akualizowałem sobie telefon do androida 5.1 z 4.4 i szczerze nic to nie zmieniło. Dostałem nową szatę graficzna a poza tym nie widać żadnej różnicy wiec po co aktualizować....

Odpowiedz

9. ~ziutasek
0

2016-01-07 13:35:23

Moto G 2 i 3 gen. dostaną aktualizację a do drogich nie należą ...

Odpowiedz

8. kwistas
0

2016-01-07 13:02:11

Google miało ład zrobić coś z tymi aktualizacjami, przynajmniej bezpieczeństwa, ale nadal trzeba czekać na łaskę producenta, żeby wydał paczkę bezpieczeństwa tak w Motoroli miałem.

Odpowiedz

7. ~K
0

2016-01-07 13:00:56

Zmieniłem system z KitKata na lizak i nie jestem zadowolony. Płynność telefonu taka sama a są pewne rozwiązania, które mnie drażnią. Nie potrzebuje nowych wersji androida, tylko poprawek bezpieczeństwa.

Odpowiedz

6. ~~
0

2016-01-07 12:57:54

Nic dziwnego. Tylko telefony klasy Premium dostaną aktualizacje. Większość konsumentów nie stać i kupuje tanie jednorazówki.

Odpowiedz

5. ~ola
1

2016-01-07 12:26:40

Android w styczniu - kup pan nowe, bo 0,5 roczny telefon już nie ma aktualizacji... albo sobie wgraj na lewo nowe i po gwarancji. Może aparaty z Andkiem będą po 99zł, skoro brak wsparcia i tylko nowe i nowe? A teraz bajeczka o ekologi...

Odpowiedz

4. Pi0trek
2

2016-01-07 11:13:51

A ja się zastanawiam czy brak aktualizacji to cos złego? Dany smartfon był "projektowany" pod dany OS i czy to źle jak by na nim pozostawał? Oczywiście pomijam drobne aktualizacje bezpieczeństwa czy błędów. Co tak naprawde daje 6 zamiast 5 czy 4.4 KitKata??

Odpowiedz

3. iperyt
0

2016-01-07 11:12:40

Po co mają aktualizować.Kto będzie kupował nowe modele , jak będą wspierać stare?Klienci i tak zostają przy starych bo kontynuacje danych modeli przeciętnego użytkownika nie zachęcają w żadnym razie do wydania pieniędzy na coś czego faktyczną zaletą jest bycie z bieżącego sezonu.

Odpowiedz