DAJ CYNK

Android najpopularniejszym systemem na świecie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4036

Według nowego raportu przygotowanego przez StatCounter Android wyprzedził Windowsa stając się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Jest w tym mały haczyk.Według nowego raportu przygotowanego przez StatCounter Android wyprzedził Windowsa stając się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Jest w tym mały haczyk.

W lutym 2017 roku przewaga Windowsa nad Androidem wynosiła 1,2% i było już pewne, że dominacja popularnych okienek niedługo się skończy.

Zobacz: Koniec dominacji Windowsa

Android potrzebował miesiąca żeby zdetronizować wieloletniego potentata systemów operacyjnych wyprzedzając Windowsa o 0,02%. Warto jednak mieć na uwadze, że StatCounter posiada wyłącznie statystyki dla urządzeń podłączonych do Internetu. Mówimy więc tutaj o najpopularniejszym systemie operacyjnym do przeglądania Internetu.Ciekawie prezentuje się mapa świata prezentująca najpopularniejsze systemy w poszczególnych krajach. Widać na niej wyraźnie, że Android jest najczęściej używany do przeglądania Internetu w krajach rozwijających się. Zielony robot dominuje w Afryce, na Bliskim Wschodzie i południu Azji. W pozostałych rejonach świata stale króluje Windows.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Stat Counternull

Źródło tekstu: Stat Counter

Przewiń w dół do następnego wpisu