DAJ CYNK

[Aktualizacja] Wyniki finansowe P4 w 2012 roku

02.10.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9894

Ważne 12

3

W 2012 roku P4 miało 3,439 mld zł przychodów i 215,8 mln zł zysku netto - wynika z danych opublikowanych właśnie w KRS. W porównaniu z 2011 rokiem przychody wzrosły o 29%, a strata netto w wysokości 73,2 mln zł zamieniła się w zysk.

W 2012 roku P4 miało 3,439 mld zł przychodów i 215,8 mln zł zysku netto - wynika z danych opublikowanych właśnie w KRS. W porównaniu z 2011 rokiem przychody wzrosły o 29%, a strata netto w wysokości 73,2 mln zł zamieniła się w zysk.

Na koniec 2012 roku w kasie P4 było 180,2 mln zł w gotówce, o ponad 100 mln zł mniej niż na koniec 2011 roku. Zobowiązania długoterminowe spadły o 12,3%, do 1,862 mld zł. Bardzo mocno wzrosły przychody finansowe (o prawie 6 tys. procent do 229,6 mln zł) i spadły koszty finansowe (o 66%, do 112,4 mln zł).

Zobacz: Wyniki P4 po 4Q2012.

[Aktualizacja 14:07] W poprzedniej wersji wiadomości błędnie napisaliśmy, że w 2012 roku P4 zapłaciło 61,8 mln zł podatku dochodowego (z rachunku wyników). W rzeczywistości, po uwzględnieniu strat z lat ubiegłych, tego podatku nie zapłaciło w ogóle.

Źródło tekstu: wł

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
48. Gormar
0

2013-10-05 21:06:27

@47. Jasne. A wpisanie w umowie wyłączności na roaming krajowy to tylko po to, aby żadnemu innemu operatorowi nie stała się podobna "krzywda" ;). Poza tym UKE robiło zestawienie ile mniej więcej Play otrzymał ułatwień (tańsze pasmo to około 200 mln oraz przychody z asymetrii około 1,2mld złotych) co było znacznie poniżej korzyści jakie otrzymali klienci: około 8 mld złotych.

Odpowiedz

47. ~4G (4 x Gorsze) LTE
-1

2013-10-04 11:51:39

ad 30. - Wzruszająca historyjka o tym jak to niby Play pomogło milionom obywateli... buuahahahaha Może tego nie wiesz, a być może zapomniałeś, więc ci napiszę - otóż Play zanim został firmą "charytatywną" pomagającą milionom Polaków ;-) otrzymał ogromne wsparcie i opiekę ówczesnego regulatora rynku (obecne UKE) oraz innych instytucji państwowych (poprzez między innymi: asymetrię stawek MTR, wsparcie inwestycyjne, zwolnienia podatkowe). Na dodatek Polkomtel, operator sieci Plus w okresie startu Play należał do spółek z decydującym udziałem skarbu państwa (między innymi: KGHM, PKN Orlen, czy też Polskie Sieci Elektroenergetyczne) - stąd też wpuszczenie Play do swojej sieci było dla Polkomtela decyzją polityczną (najprawdopodobniej narzuconą spółce "z góry"), a nie biznesową.

Odpowiedz

46. ~xy
1

2013-10-03 16:20:01

@26,30: Ukradłeś mi nick.

Odpowiedz

45. ~pt
0

2013-10-02 20:28:07

czy wiadomo co składało sie na przychody finansowe? Kwota podobna do zysku netto.moze jakas jednorazowa transakcja jak w midasie w 2011, stad pojawił sie zysk. Ciekawe jak amortyzacja. No i ebitda

Odpowiedz

44. wlo
0

2013-10-02 19:35:50

r - a miał wzruszyć? Ja nie miałem takich intencji ;-)

Odpowiedz

43. ~mirekb
0

2013-10-02 17:49:08

moze od t P4 kupi 3,2 po wimaxie ewentualnie 0,8 wezma w hurcie od + lub sferii.zobaczymy pewnie znow bedzie po mojemu.mirekb

Odpowiedz

42. ~r
0

2013-10-02 17:25:38

nie wzruszył mnie twój wywód.

Odpowiedz

41. wlo
-2

2013-10-02 17:00:03

A tłumaczyć mi nic nie musiz... Nie potzrebuję Twojej pomocy ;-) Ani współczucia. Bo nawet grosza nie płacisz za moje faktury - czy za telefon czy za benzynę, co mnie wielokrotnie więcej kosztuje niż moje wydatki na telekomunikację ; i gdzie szybciej znajdę oszczędności kilkakrotnie większe niż 20 złotych na telefonie ;-)

Odpowiedz

40. wlo
-2

2013-10-02 16:56:38

r - pomagaj, bronię Ci? Możesz i 10 aktywacji kupić, możesz wychwalać wszędzie gdzie sięda, zachęcać do kupowania - skoro lubisz... Mnie to nie obchodzi ;-) Nigdy nie przepłacałem w Plusie. Dlatego, że nie patrzę na jeden numer, jakie mam z niego zyski. Ja mam fakturę za kilka numerów - w tym stacjonarny - i całkowity koszt jest ważny a nie pojedynczego numeru z nielimitowanymi ;-) 20 złotcyh jakie przepłacam na jednym jest niczym, bo i tak na fakturze wychodzi, ze nie przepłacam ;-)

Odpowiedz

39. ~r
0

2013-10-02 16:27:29

#34: wlo, czyżby podstawowe braki w logicznym rozumowaniu? Tłumaczę i objaśniam: pomagasz nowemu operatorowi, zwiększa się konkurencja, spadają ceny, masz więcej w portfelu. Dość prosty ciąg przyczynowo skutkowy. Ale zdaję się kiedyś ci to tłumaczyłem i w odpowiedzi jakieś zabawne wywody dostałęm. Nawet nie pamiętam jakich konkretnie argumentów użyłeś, pamiętam jednak beczkę śmiechu. Nie opłaca ci się play? Zdaje się, że zawsze przepłacałeś w plusie bo ci się nie opłacało gimnastykować z przenosinami dla rachunku mniejszego o 20-50zł. Tak szła ta bajeczka?

Odpowiedz

38. ~r
0

2013-10-02 16:20:51

#37: a u innych opów to robotnicy kokosy zbijają, hehe, no weź, kto ci takich rzeczy naopowiadał? A pewność że firma nie padnie jest bezcenna. Szczególnie dla tych, co byli pewni Nokii, Siemensa, Blackberry czy innych.

Odpowiedz

37. ~LOOL
0

2013-10-02 16:03:36

Może i zyski mają, ale jakim kosztem ? Tam ludzie za psi grosz pracują, zabierają im premie itp. Wiem, że jako abonent powinienem mnieć to gdzieś no ale nie mam. Nigdy nie miałem u nich numeru i nie mam zamiaru mieć, wole płacić więcej ale mieć zasięg i pewność, że firma nie padnie zaraz... (?)

Odpowiedz

36. toms
1

2013-10-02 15:38:47

Czy wiadomo ile Play wydał na rozbudowę swojej infry i ile nowych BTS-ów postawił? Chętnie bym się dowiedział.

Odpowiedz

35. ~papierowy
1

2013-10-02 15:27:54

Witek, nie ma za co. Jeszcze tylko krótkoterminowe zob. chyba, że ich nie ma w ogóle?

Odpowiedz

34. wlo
-1

2013-10-02 15:25:52

xy - wiesz... ja też ostatnio sąsiadce z innym sąsiadem wnieśliśmy całe nowe umeblowanie salonu... Bo mąż był w pracy ;-) I to bez wynagrodzenia żadnego! ;-) Czy mam poczucie dobrze wykonanej pmocy? Nie. Bo to normalne jak dla mnie w takich sytuacjach "pomagać" - nbie traktuję tego jako pomoc, którą w jakikolwiek sposób miałbym się chwalić. Nie rozumiem natomoiast dlaczego i jak miałbym, nawet gdybym chciał, pomóc mojemu operatorowi? Wg mnie wystarczy, ze mu płącę. Wróg, przyjaciel... Weź przystouj trochę. Bo zagalopowałeś się trochę... Jestem wrogiem Play vbo nie korzystam? Nie korzystam bo mi się nie opłaca... I tyle!!

Odpowiedz