DAJ CYNK

[Aktualizacja] Włosi sprawdzą, czy Apple i Samsung celowo postarzają swoje produkty

19.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5096

Ważne 6

2

Włoski urząd antymonopolowy sprawdzi temat planowego postarzania urządzeń przez firmy Apple i Samsung.Włoski urząd antymonopolowy sprawdzi temat planowego postarzania urządzeń przez firmy Apple i Samsung.

Amerykański gigant przyznał się do obniżania wydajności iPhone'ów ze starzejącymi się akumulatorami, co niektórzy potraktowali jako celowe postarzanie produktów. Miało to według nich "zmusić" użytkowników smartfonów Apple'a do zakupu nowych urządzeń. Władze Apple'a przeprosiły twierdząc, że starzejące się akumulatory mogą nie być w stanie dostarczyć potrzebnej ilości energii, jeśli iPhone jest w trakcie wykonywania złożonego zadania. Ponieważ stało się to bez wiedzy użytkowników, przeciwko firmie kierowanej przez Tima Cooka wielokrotnie wystosowano pozwy sądowe w tej sprawie.

Jednak we Włoszech władze antymonopolowe nie są tak szybkie, aby odrzucić temat planowego postarzania. Co więcej, kontroli zostanie poddany także Samsung. Włoski urząd antymonopolowy zamieścił na swojej stronie internetowej ogłoszenie, w którym informuje, że oba koncerny są oskarżone o nieuczciwe praktyki handlowe. Włoscy konsumenci twierdzą, że zarówno Apple, jak i Samsung wypuszczali aktualizacje oprogramowania, które spowolniały działanie telefonów tych firm. Miało to według nich skłonić właścicieli do zakupu najnowszych modeli wcześniej, niż by chcieli w innej sytuacji.

Jak łatwo się domyślić, obie firmy zaprzeczają, jakoby celowo postarzały swoje produkty poprzez aktualizację ich oprogramowania. Pozostaje więc poczekać na rozstrzygnięcie włoskich władz.

[Aktualizacja: 19.01.2018 godz. 14:03]

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Samsunga w opisywanej sprawie:

Dbając o satysfakcję naszych klientów, nie wprowadzamy aktualizacji oprogramowania, które obniżałyby wydajność urządzeń. Będziemy ściśle współpracować z włoskimi władzami, by wyjaśnić tę sprawę - biuro prasowe Samsung Electronics.

Zobacz: Użytkownicy iPhone'ów będą mogli wyłączyć funkcję ograniczającą szybkość procesora

Źródło tekstu: AGCM, wł

Komentarze
Zaloguj się