DAJ CYNK

[Aktualizacja] PACid Technologies oskarża Samsunga o naruszenie trzech patentów

13.04.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2798

Ważne 3

1

Samsung został pozwany za nielicencjonowane wykorzystanie opatentowanych technologii w swoich flagowych smartfonach.Samsung został pozwany za nielicencjonowane wykorzystanie opatentowanych technologii w swoich flagowych smartfonach.

PACid Technologies zajmuje się technologiami związanymi z szyfrowaniem danych. Firma twierdzi, że Samsung wykorzystał w swoich flagowych smartfonach opatentowane przez nią rozwiązania, bez uzyskania na to stosownej licencji. Sprawa dotyczy trzech patentów - dwóch uzyskanych w USA i jednego w Korei Południowej.

Pozew przeciwko koreańskiemu koncernowi został złożony 6 kwietnia w Teksasie. PACid podaje, że Samsung naruszył trzy wspomniane patenty w usłudze zarządzania tożsamością Samsung PASS oraz systemie zabezpieczeń korporacyjnych Samsung KNOX. W pozwie zostały wymienione smartfony Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i .Galaxy S8+.

PACid Technologies nie podał konkretnej kwoty odszkodowania, o którą się ubiega. Firma opracowuje technologie związane z szyfrowaniem, ale nie wykorzystuje ich sama (niczego nie produkuje), tylko sprzedaje licencje na opracowane przez siebie rozwiązania innym przedsiębiorcom. Z tego powodu niektórzy określają PADid mianem troll patentowy.

Zobacz: Apple "musi" zapłacić pół miliarda dolarów trollowi patentowemu

Aktualizacja

Wygląda na to, że PACid Technologies chce przebić odszkodowanie Apple'a, któremu Samsung miał zapłacić 1,05 mld dolarów. Firma domaga się od Samsunga 2,8 mld dolarów.

Źródło tekstu: Justia.com, wł

Komentarze
Zaloguj się