DAJ CYNK

Akcjonariusze Nokii zgodzili się na transakcję z Microsoftem

19.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4441

Ważne 4

10

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Nokii wyraziło zgodę na sprzedaż działu urzadzeń i usług Microsoftowi. Za tym ruchem głosowało 99,7% inwestorów.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Nokii wyraziło zgodę na sprzedaż działu urzadzeń i usług Microsoftowi. Za tym ruchem głosowało 99,7% inwestorów.

Zobacz: Przejęcie działu urządzeń i usług Nokii w liczbach.

Samo posiedzienie ciągle trwa, mali fińscy inwestorzy wyrażają głosno swoją niechęć w stosunku do decyzji zgromadzenia. Tematem rozmów będzie także wysoka odprawa Stephena Elopa.

Zobacz: Stephen Elop: milioner z samych odpraw.

Do zakończenia transakcji potrzeba już tylko zgody organów regulacyjnych. Powinno się to stać w I kwartale 2014 roku.

Źródło tekstu: Yahoo, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~Darek
0

2013-11-20 21:00:03

Tak, telefon w stylu NOKIA 6300 czy 6303 , taki leciutko większy, z wyświetlaczem 2,4", z bardziej dopracowana obudową, z super aparatem np. 12 mpx, z szybkim procesorem i baterią trzymająca ok. 2 tyg. to jest cos na co wielu od lat w naszym kraju czeka. Ale chyba czeka na prózno.....

Odpowiedz

16. ovalbee
0

2013-11-20 08:52:25

Zrobili przecież...Nokia 6700 Classic ma bardzo przyzwoity aparat.

Odpowiedz

15. ~
0

2013-11-20 00:35:08

Mogliby zrobić Nokia 6300 z super aparatem foto. Moja matka i żona czekają już 5 lat. I nie ma.

Odpowiedz

14. BKX
0

2013-11-19 22:27:21

Nadzieja umiera ostatnia... Z jednej strony cieszę się, że logo Nokii nie będzie już na takim badziewiu jak Lumia(e), z drugiej świadomość, że MS zabierze tyle patentów uświadamia mnie, że Nokia nie wróci przez najbliższe lata na rynek w tym segmencie, o ile w ogóle kiedyś wróci.

Odpowiedz

13. ~LepikPL
0

2013-11-19 21:37:43

Ojej. To straszne. Chyba kupię na zapas. Na przykład wspaniały smartfon Nokia C6. Jest okazja, bo nawet za 75 PLN na aukcjach nikt nie kupuje.

Odpowiedz

12. kwistas
0

2013-11-19 21:04:17

Sprzedaż Nokii wisiała w powietrzu od dobrych 4 lat, więc nie wiem skąd ten lament za błędy się płaci, rynek zmonopolizowany przez Samsunga i Apple też długo nie pociągnie.

Odpowiedz

11. ~miro
0

2013-11-19 20:50:10

Tak, a jutro akcje Nokii 30% w dół, myślałem że pójdą po rozum do głowy i odrzucą tą transakcję, no coż, była Nokia i jej nie ma.

Odpowiedz

10. ~
0

2013-11-19 18:15:55

Wiedziałem że tak będzie dlatego kupiłem właśnie Nokię. Na 2 lata starczy a potem zobaczymy czy Nokia wypuści smartfona.

Odpowiedz

9. ~Daniel
0

2013-11-19 17:14:35

Microsoft nie chce, żeby jego system był kojarzony z producentem gumowcy (wkrótce) :)

Odpowiedz

8. ~fizycznej
2

2013-11-19 17:11:26

Ja tez po cichu liczylem na Nokię z androidem, ale widocznie ten beton - akcjonariusze, nie mają jaj żeby to zrobić.

Odpowiedz

2

2013-11-19 16:51:36

Liczę na to, że nokia nie skupi się na rozwiązaniach telekomunikacyjnych (Nokia Solutions) i wprowadzi jeszcze jakieś fajne modele klasyczne, również te z wyższej półki.

Odpowiedz

6. ~Red
-2

2013-11-19 16:39:47

#3 Microsoft kupił linie modelowe Lumia i Asha. Kto wie czy nie pojawi się teraz jakaś Nokia z Androidem :)

Odpowiedz

0

2013-11-19 16:35:04

Ehhh... :/

Odpowiedz

4. ~
4

2013-11-19 16:34:02

Jak jeszcze koń trojański Elop w nagrodę za oszczędzenie kilu miliardów dolarów Micro$oftowi zostanie prezesem M$, to już chyba tylko ślepi nie będą widzieli, że to nagroda za zrealizowany plan. Bo przecież nie za osiągnięcia biznesowe.

Odpowiedz