DAJ CYNK

AdDuplex: listopadowe statystyki Windows Phone

29.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3873

Ważne 5

0

AdDuplex przygotował analizę rynku Windows Phone, z której wynika, że a najpopularniejszym smartfonem z tym systemem jest Nokia Lumia 520.

AdDuplex przygotował analizę rynku Windows Phone, z której wynika, że a najpopularniejszym smartfonem z tym systemem jest Nokia Lumia 520.

Dane zbierane są z 2087 aplikacji dla systemu Windows Phone, w których wykorzystywana jest sieć reklamowa AdDuplex.

Cztery najpopularniejsze telefony z Windows Phone to w kolejności Nokia Lumia 520 (26,5%), Nokia Lumia 920 (8,8%), Nokia Lumia 620 (8,6%) oraz Nokia Lumia 710 (6,2%) - razem zebrały ponad 50% rynku.



Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko system Windows Phone 8 to cztery najpopularniejsze modele zbierają 58,4% rynku - Nokia Lumia 520 (35,3%), Nokia Lumia 920 (11,7%), Nokia Lumia 620 (11,4%) oraz Nokia Lumia 720 (7,4%).



W klasyfikacji producentów udział Nokii stale rośnie - telefony tego producenta to juz 90%. Na kolejnych miejscach są HTC (7%), Samsung (1,8%) oraz Huawei (1,3%). Popularność systemu Windows Phone rośnie dzięki modelom z najnowsza wersją - Windows Phone 8 to 75,3% rynku, natomiast Windows Phone 7 to 24,7%.



Warto także spojrzeć jak wygląda popularność modeli w wybranych krajach.







Źródło tekstu: AdDuplex, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~h3k
0

2013-12-01 13:19:57

Niedziwne swoją drogą - normalne rozmiary, ekran 4 cali, elegancki design. Gdyby wyświetlacz nie był tak kiepski w wyświetlaniu kolorów, przeskoczyłbym etap Androida.

Odpowiedz

11. EsiuWWW
0

2013-11-30 12:14:42

W sumie nie dziwi mnie to. Telefon NL520 jest stosunkowo tani, nie najgorzej wykonany i dostępny u chyba wszystkich operatorów. W przeciwieństwie do budżetowych androidów działa szybko i stabilnie. Oczywiście pod warunkiem że ktoś lubi WP, który jest systemem w stosunku do andka mocno ograniczonym. Z drugiej strony dla użytkowników niezaawansowanych to chyba nawet i lepiej. @ 4 Pytanie, czy psychiatra który pozwolił by wypuszczono cie z zakładu dostatecznie przeanalizował kartę twojej choroby ?. Przyznaj się że zamiast ubezpieczenia od nagłej śmierci masz wykupione ubezpieczenie od nagłego bankructwa "Appla" ??

Odpowiedz

10. ~
1

2013-11-30 08:27:59

4. To też ja się dziwię, że ktokolwiek pokazuje w statystykach system MAC. Można przecież uznać, że go nie ma.

Odpowiedz

9. wiklef
0

2013-11-29 16:56:21

a Polski nie ma na wykresach?

Odpowiedz

8. ~cyniczny
0

2013-11-29 15:48:14

@4,5 też błysnąłeś, nie ma co. Wypadałoby zrozumieć definicję błędu statystycznego. Tego, że zaraz mi ją wkleisz z wiki jestem pewien. Ale od przeklejania do zrozumienia długa droga.

Odpowiedz

7. ~T.Hunter
1

2013-11-29 14:02:32

@5 To może zrobimy jakąś składkę na psychologiczną analizę applefana? Byłbym bardzo ciekawy wyniku. :-)

Odpowiedz

-2

2013-11-29 13:27:17

Pierwszy raz widzę tak dokładną analizę błędu statystycznego... ehem miałem na myśli WP, a trochę analiz w życiu już przeczytałem :)

Odpowiedz

3. ~Tomek
2

2013-11-29 12:18:54

Ale numer. Jeszcze applefan_ tutaj nie był. Hmm. Zawiedziony jestem :)

Odpowiedz