DAJ CYNK

8,5% urządzeń z Androidem ma wersję 4.4 Kitkat

06.05.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4271

Ważne 3

1

Już 8,5% urządzeń z systemem Android działa w oparciu o wersję 4.4 KitKat - wynika z danych opublikowanych przez Google.

Już 8,5% urządzeń z systemem Android działa w oparciu o wersję 4.4 KitKat - wynika z danych opublikowanych przez Google.

Urządzenia posiadające system z rodziny Jelly Bean (4.1-4.3) posiadają łącznie 60,8% rynku (wzrost o 0,1 p.p. w porównaniu do stycznia 2014 r.).

Dane uwzględniają tylko te urządzenia, z których użytkownik odwiedził Google Play. W zestawieniu nie ma już danych dotyczących urządzeń z systemem starszym niż Android v.2.2, ponieważ urządzenia te nie obsługują nowego sklepu Google Play. W sierpniu 2013 r. urządzenia ze starszym systemem stanowiły ok. 1% urządzeń, które logowały się do usług Google.

Wersja kwiecień 2013 kwiecień 2014
2.2 (Froyo) 3,7% 1,0%
2.3.3-2.3.7 (Gingerbread) 38,5% 16,2%
3.2 (HoneyComb) 0,1% 0,1%
4.0.3-4.0.4 (Ice Cream Sandwich) 27,5% 13,4%
4.1.x (Jelly Bean) 26,1% 33,5%
4.2.x (Jelly Bean) 2,3% 18,8%
4.3 (Jelly Bean) - 8,5%
4.4 (KitKat) - 8,5%

Dane dotyczące urządzeń były zbierane przez 7 dni do dnia 1 maja.

Źródło tekstu: Google, wł

Tagi: Android Google
Komentarze
Zaloguj się
23. ~gmo zabija
0

2014-05-07 15:36:04

Apple ios to tak poobcinane funkcje brak flasha silverlight dla mnie to applfoniki to kosztowne zabawki ze szpiegowskim itunem i brakiem rozszerzenia pamieci no i wszystko na bialo nie mozna zmienic na czarno wiec po 10 latach uzywania okulary no i te ekraniczki dla dzieci, sorry nie widze plusow a 2500 trzeba wykaszlec

Odpowiedz

22. RadkoR
0

2014-05-06 21:42:28

2x "już" w pierwszym zdaniu. ;)

Odpowiedz

21. ~SACZI
1

2014-05-06 17:57:21

Antku Emigrancie vel applefan_ - witaj!Akurat iOS 7 i 7,1 na iP4/4S to przykład tego, że producent dba o to, żeby wymusić na swoich klientach zakup nowego modelu telefonu.

Odpowiedz

20. Maniiiek
1

2014-05-06 15:51:47

@up lub producent dał dupy z optymalizacją...

Odpowiedz

19. ~gosciuu
1

2014-05-06 15:50:11

Różnica między 4.3 a 4.4 jest dosyć spora. Android w wersji 4.4 ma zooptymalizowne zapotrzebowanie na RAM i większą responsywność. Czuć różnice w działaniu. Ci którym, system chodził wolniej zmyslają albo nie wykonali wszystkiego jak trzeba lub mają zasyfiony system niepotrzebnymi apkami.

Odpowiedz

18. Maniiiek
0

2014-05-06 15:43:23

@17 a co to za różnica czy ma 4.3 czy 4.4?

Odpowiedz

17. applefan_
0

2014-05-06 15:19:46

@16 po to aby koledze spod @14 działał 4.4 szybciej

Odpowiedz

16. Maniiiek
0

2014-05-06 14:38:00

@15 po cholerę?

Odpowiedz

15. applefan_
0

2014-05-06 14:28:12

@14 musisz kupić nowego smartfona.

Odpowiedz

14. ~ag
0

2014-05-06 14:16:24

ja żałuję aktualizacji z 4.3 do 4.4. Działa wolniej, częściej się zawiesza, zatrzymuje aplikacje. Tylko na plus to że akumulator dłużej trzyma.

Odpowiedz

13. ~Sakim
2

2014-05-06 13:00:02

@9,10,11,12 w 100% racja ja ma Galaxy Nexusa i jakoś nie żałuje że nie ma 4.4.2 na 4.3 działa świetnie ale nasz "kolega" od jedynego słusznego systemu powie że się nie znamy bo po co te aktualizacje skoro ich nie używamy i że przez ich brak mamy ułomne smartfony a on ma super/hiper/mega wypas ogryzek :)

Odpowiedz

12. ~M.
1

2014-05-06 12:38:50

Chciałbym obronić trochę HTC - odkąd od czerwca posiadam HTC One, dostałem już 3 aktualizacje - z pierwotnego 4.1.2 do 4.2.2, potem do 4.3, a niedawno do 4.4.2. Na czerwiec jest zapowiadana aktualizacja do Sense 6.0. Czego chcieć więcej?

Odpowiedz

11. ~lol...
0

2014-05-06 12:17:24

Każdy bierze to co lubi, ja wolałbym froyo 2.2 niż najnowszego ios, dodam że funkcjonalność wcale nie gorsza ;)

Odpowiedz

10. ~androidfan_
1

2014-05-06 12:09:01

@6 Kontynuując poprzedni wpis... mnie jako klienta nie obchodzi numerek przy wersji systemu. 90% moich znajomych nie ma pojęcia z jaką wersją Androida czy iOSa działa ich telefon. Mnie obchodzi tylko tyle, by działał sprawnie, otrzymywał poprawki bezpieczeństwa i działały na nim wszystkie aplikacje. Pierwsze i drugie zapewnia producent, ostatnie - dzięki modelowi aktualizacji najważniejszych komponentów przez Sklep Play - również mam na bieżąco.

Odpowiedz

9. ~androidfan_
2

2014-05-06 12:06:11

@6 Czy wiesz, że w przypadku Androida wsparcie =/= nowsza wersja systemu? Aktualizacje bezpieczeństwa oraz poprawki dystrybuowane są przez długi czas - ostatnio na swoją Xperię T (telefon z sierpnia 2012) otrzymałem aktualizację wnoszącą dużo nowych funkcjonalności, możliwość stosowania motywów systemowych i znaczącą poprawę czasu życia na baterii + tryb Stamina, gdybym chciał wyciągnąć z niego jeszcze więcej. Nowa wersja Androida dodaje aktualizację API, dodając wsparcie najczęściej dziś dla nowych podzespołów, których do starszych modeli po prostu nie dodasz. Apple w iOS stosuje obcinanie systemu o funkcjonalności dla starszych modeli, ale podnosi numer systemu operacyjnego. Ja taką aktualizację dostaję bez nowego numerka.

Odpowiedz