DAJ CYNK

5% biletów kolejowych kupiono w Internecie lub w aplikacji mobilnej

21.07.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 29

Ważne 1

1

W 2016 r. prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet kolejowy przez Internet lub w aplikacji mobilnej. To ponad 5% ogólnej liczby przejazdów.W 2016 r. prawie 16 mln pasażerów kupiło bilet kolejowy przez Internet lub w aplikacji mobilnej. To ponad 5% ogólnej liczby przejazdów. Nadal jednak 56% podróżnych wybiera tradycyjną metodę zakupu w kasie biletowej,

Znaczący odsetek pasażerów, tj. 16%, kupuje bilet w pociągu u konduktora. W przypadku braku możliwości zakupu biletu w kasie (np. na mniejszych stacjach i przystankach kolejowych) konduktor nie pobiera dodatkowej opłaty za wystawienie biletu.

Dużą popularnością cieszą się też automaty do sprzedaży biletów, ustawione w budynkach dworcowych czy na peronach - skorzystało z nich 6% podróżnych. Najmniejszą popularnością cieszą się automaty w pociągach. W ten sposób sprzedano jedynie 1,2 mln biletów - to ok. 0,4%.

Dynamicznie rozwijającymi się kanałami sprzedaży, na które warto zwrócić szczególną uwagę są aplikacje mobilne oraz Internet. W przypadku PKP Intercity blisko co trzeci sprzedany bilet pochodzi z Internetu lub z aplikacji mobilnej. Bilety tej spółki stanowią 81% ogółu wszystkich biletów kupionych przez Internet.Co szósty przejazd został opłacony w inny sposób: przez kupno biletu w kiosku (PKP SKM), u maszynisty (WKD) czy na podstawie biletów łączonych (wspólna oferta ZTM w Warszawie).

Źródło tekstu: UTK

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy