DAJ CYNK

26 mln zł dla PKP PLK na GSM-R

23.12.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5743

Ważne 7

0

Ponad 26 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzyma spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację pierwszej fazy projektu budowy infrastruktury systemu GSM-R na liniach kolejowych.

Ponad 26 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzyma spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację pierwszej fazy projektu budowy infrastruktury systemu GSM-R na liniach kolejowych.

Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji lokalizacyjnych i pozwoleń na budowę dla obiektów radiokomunikacyjnych położonych wzdłuż linii kolejowych na terenie całego kraju, a także nabycie praw do gruntów, na jakich mają powstać urządzenia GSM-R.

Nowy system ma w perspektywie kilkunastu lat zastąpić przestarzały system radiołączności analogowej 150 MHz. Całkowita wartość projektu to prawie 38 mln zł. Zobacz: [Aktualizacja] PKP PLK straci 800 mln zł dofinansowania do GSM-R
Zobacz: PKP PLK poszerza infrastrukturę GSM-R

Źródło tekstu: CUPT

Tagi: gsm-r pkp plk
Komentarze
Zaloguj się
16. Kryniczanin
0

2014-12-26 15:02:17

@14Mi nie musisz tego tłumaczyć lata temu sam to proponowałem.

Odpowiedz

15. ~tata
1

2014-12-25 08:11:10

Nie wiem dlaczego ale kazde jakies dofinansowanie kojarzy mi się z przekrętem.

Odpowiedz

14. ~Kamil
0

2014-12-24 15:45:47

@10 Pociągi jadą przez Częstochowę po to, aby uzyskać atrakcyjny czas przejazdu na odcinku Wrocław-Kraków, który jest konkurencyjny z innymi środkami transportu.

Odpowiedz

2014-12-24 10:21:47

zdrowych wesołych świat, dla całej redakcji TELEPOLIS.

Odpowiedz

12. Kryniczanin
0

2014-12-24 09:58:22

I to w czasie trzech lat wyłączności (2007-10)

Odpowiedz

11. Kryniczanin
0

2014-12-24 09:57:58

Przypominam także ED74 i wagony z POIS zostały kupione i zmodernizowane przez PKP Przewozy Regionalne a 01.12.2008 zostały przejęte w ramach OPM (Oddział Pociągów Międzywojewódzkich) przez PKP Intercity.

Odpowiedz

10. Kryniczanin
0

2014-12-24 09:55:14

UcięłoWagony z projektu Przemyśl - Szczecin zamiast trasą wpisaną w projekt przez Katowice jadą przez Częstochowę Stradom. Jedynie jedna para się ostała na trasie z dofinansowaniem, podobnie wagony te jadą do Zamościa także. W wakacje nawiedzały Świnoujście. Zaskakuje mnie ta elastyczność.

Odpowiedz

9. Kryniczanin
0

2014-12-24 09:53:45

RedNic z tych rzeczy, ostanie lata pokazały znaczne zmiany w tej polityce. ED74 przypisane nad Ner były 3 lata, Wagony z projektu Przemyśl - Szczecin j

Odpowiedz

8. ~Red
0

2014-12-24 08:56:27

@7 wszystko co idzie z dofinansowania przez okres minimum 5 lat służy wyłącznie PLK. Tak samo jest ze światłowodami wybudowanymi wzdłuż torów.

Odpowiedz

7. ~.
0

2014-12-24 07:30:58

Zasadnicze pytanie, czy te maszty (w sensie prawnym) będą gsm-r only? Czy inni operatorzy będą mogli się też podwieszać?

Odpowiedz

6. ~mirekb
1

2014-12-24 06:56:03

jak odpala ten gsm-r na btlym pasmie sferii to podniose lampke szampana

Odpowiedz

5. jedrek
0

2014-12-24 01:05:40

żadnych dofinansowań! Póki nie nauczą się szanować publicznych pieniędzy to zamiast dawać im cokolwiek, zabrać wszystko co mają i dać lepszemu gospodarzowi, a obecnych pognać pasem za marnotrawienie publicznych pieniędzy.

Odpowiedz

4. ~Red
1

2014-12-24 00:39:17

Inwestycja spóźniona o kilka dobrych lat i bez perspektywy na sukces. Sorry ale stawiając taka infrastrukturę trzeba jeszcze umiejętnie nią zarządzać a TK Telekom ze swoimi specjalistami nie da rady :)

Odpowiedz

3. LuiN
0

2014-12-23 22:54:25

2, o faktycznie, dziękuję!

Odpowiedz

2. ~
0

2014-12-23 22:40:42

Bład w tytule --PKP PKL??????

Odpowiedz