DAJ CYNK

18 mln Polaków korzysta z Internetu

15.07.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1936

Ważne 4

2

Z Internetu korzysta 57,9% Polaków powyżej 15 roku życia, czyli 18 mln osób - wynika z marcowo-majowej fali badania Nettrack realizowanego przez Millward Brown na podstawie rozmów z ponad 6 tys. osób. W porównaniu z falą listopadowo-styczniową jest to wzrost o 2 promile.

Z Internetu korzysta 57,9% Polaków powyżej 15 roku życia, czyli 18 mln osób - wynika z marcowo-majowej fali badania Nettrack realizowanego przez Millward Brown na podstawie rozmów z ponad 6 tys. osób. W porównaniu z falą listopadowo-styczniową jest to wzrost o 2 promile.

69,2% polskich Internautów z sieci korzysta codziennie lub prawie codziennie, a 22,2% kilka razy w tygodniu. 96,4% korzysta z sieci w domu, 30,6% poza domem, a 3,2% mobilnie. Co ciekawe, z Internetu korzysta więcej kobiet niż mężczyzn (51% kontra 49%). 40% użytkowników ma od 25 do 39 lat, 28% od 40 do 59 lat, a 27% od 15 do 24 lat. 40% ma wykształcenie średnie, a 28% wyższe.

Źródło tekstu: Millward Brown

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Bzdura
0

2013-07-16 09:34:45

Wiecie, że statystycznie każdy facet ma 1 jądro? A kobieta z psem pół penisa i 3 nogi? Uroki statystyki :P

Odpowiedz

15. ~allan
0

2013-07-15 16:23:26

58% Polaków? To nadal mało! 40% ludzi w tym kraju wciąż nie korzysta z internetu! 85% uznałbym za dobry wynik!

Odpowiedz

14. ~Zakrza
0

2013-07-15 14:29:07

Instytut Gallupa bada wyniki wyborów prezydenckich w USA. Pyta bodajże tylko kilka tysięcy Amerykanów, a jego wyniki są bardzo dokładne. Ostatni raz pomylili się chyba w 1948. Jak znajdę jakieś dokładne dane to napiszę, ale wiadomo, że chodzi o to, żeby dobrać odpowiednią próbą. Liczba ankietowanych wcale nie musi być duża.

Odpowiedz

13. ~Statystykoman
0

2013-07-15 13:25:05

Namakon polecam książki Podstawy statystyki, Statystyka opisowa, definicje pojęć grupa reprezentatywna, mediana, policz trochę, poczytaj, poanalizuj wnikliwie inne statystyki. Beznadziejny ignorant.

Odpowiedz

12. WitekT
0

2013-07-15 13:23:35

derka34: akurat Nettrack jest przeprowadzany dość skrupulatnie i od wielu lat.

Odpowiedz

11. ~derka34
-1

2013-07-15 13:22:18

Zacznijmy od tego, że to badania statystyczne - a one nie muszę przekładać się na rzeczywistość. Przykład? Badania przeprowadzane są w dużych miastach - nie uwzględniają osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach. Statystyki to nie samo co rzeczywistość!!!!

Odpowiedz

10. ~
0

2013-07-15 12:34:07

http://www.diagnoza.com - dla porównania, choć tegoroczne wyniki jeszcze wstępne...

Odpowiedz

9. WitekT
2

2013-07-15 11:46:01

Nakamon: proponuję Ci zapoznać się z definicją błędu statystycznego, a następnie obliczenie go dla takiej próby. Mocno się zdziwisz... Poza tym jesteś w stanie wskazać bardziej dokładne badanie realizowane w PL, nie licząc spisu powszechnego?

Odpowiedz

8. ~Namakon
-2

2013-07-15 11:43:52

3@ WitekT jak dla mnie za mała jest próba by traktować badanie poważnie ;) 6.000 przy 31.000.000 to hym 0,019% ankietowanych? Luudzie, zwykle błąd statystyczny podaje sie rzędu 2% :D

Odpowiedz

7. ~mkkot
0

2013-07-15 11:27:51

Dziewczyny kupują na allegro sukienki xD

Odpowiedz

6. WitekT
0

2013-07-15 10:47:49

5: już dopisałem, że chodzi o Polaków powyżej 15 roku życia. :-)

Odpowiedz

5. ~
0

2013-07-15 10:46:12

18 mln Polaków to 57,9 % więc 100% to 31 mln. Polska ma wyraźnie więcej ludności niż 31 mln.

Odpowiedz

4. WitekT
3

2013-07-15 10:32:40

derka34: zgodnie z zasadami statystyki, badanie jest CHOLERNIE dokładne...

Odpowiedz

3. WitekT
2

2013-07-15 10:32:07

1: a merytoryczne zarzuty?

Odpowiedz