DAJ CYNK

1/3 iPhone'ów ma ekrany o przekątnej 4 cali lub mniejszej

05.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4969

Ważne 1

5

Z danych portalu Mixpanel wynika, że ponad 32% iPhone'ów, to urządzenia z ekranem o przekątnej 4 cali lub mniejszej.

Z danych portalu Mixpanel wynika, że ponad 32% iPhone'ów, to urządzenia z ekranem o przekątnej 4 cali lub mniejszej.

3,5 cala - to właśnie miała być idealna przekątna ekranu dla użytkownika smartfonu, według Steve'a Jobsa. Twórcy pierwszego iPhone'a nie ma już wśród nas, a wraz z kolejnymi generacjami smartfonu Apple przekątna jego ekranu stale rośnie, do aż 5,5 cala w modelu iPhone 6 Plus i Apple iPhone 6s Plus.

Z danych portalu Mixpanel wynika, że użytkownicy iPhone'ów niekoniecznie chcą korzystać z większych ekranów i obecnie 32,22% z nich korzysta z urządzeń, których przekątna ekranu nie przekracza 4 cali. Rozkład poszczególnych modeli wygląda następująco:


Jak wynika z danych, obecnie najpopularniejszą przekątną ekranów użytkowników iPhone'ów jest 4,7 cala z modelu 6 i 6s. Jak długo potrwa ten stan rzeczy? O tym zapewne przekonamy się za kilka kolejnych generacji smartfonów Apple.

Źródło tekstu: Mixpanel; wł

Tagi: apple iPhone
Komentarze
Zaloguj się
23. ~rex
0

2016-02-08 17:33:42

Z cyklu ja mam ... jestem narcyzem.... pisze by się pochwalić jak to jestem ? nijaki! bo w życiu nikt mnie nie słucha tylko na forach wylewam swoje "mądrości"tylko cipka się przejmuję długością ekranu.Skoro pytolonga brak to ekrany wam zostały cipeczki ....

Odpowiedz

22. ~Darek
0

2016-02-08 17:12:49

Rozumiem , lub staram się zrozumieć ludzi którym 4 cale wystarczają do ...... dzwonienia, sms-owania lub klikania fotek. Ja mam w swoim fonie 6 cali i nie jest to za dużo. No może jakby obudowę nieco dopracować całość byłaby mniejsza i przez to zgrabniejsza, ale ekran 6 cali jest super. :)

Odpowiedz

21. ~RR
0

2016-02-08 12:36:46

Ja potrzebuję poniżej 5 cali do wygodnego korzystania. Ale jak się trafi i 5 cali to też nie jest źle. Najlepiej mi się sprawdza 4-4,5 cala, takie poręczne i wystarczające do obsługi. Co nie zmienia faktu, że 3,5 cala + klawiatura fizyczna jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem :)

Odpowiedz

20. ~Mexille
0

2016-02-07 22:43:34

.....bo zabija nasz telefon..?

Odpowiedz

19. ~pucus214
-1

2016-02-07 22:37:29

@14 @16 dlaczego zabezpieczenie nazywacie problemem?

Odpowiedz

18. ~Tomek
0

2016-02-07 20:44:58

Angemona ma całkowitą rację, ze mną teraz genialny Z3Compact ale następny będzie 5se jeżeli się pojawi pod taką nazwą albo inny podobny z tego przedziału cali.

Odpowiedz

17. Angemona
0

2016-02-07 09:59:10

Dużo ludzi kupuje 5s lub 5c, bo szuka małego, ładnego i płynnego smartfona. Popularność A3, Lumii 635 czy compactów pokazuje, że nie każdy potrzebuje ponad 5 cali. Gdyby Huawei np. wypuścił model o parametrach P8 lite że stylistyką P8, a w rozmiarze 4 i 4,3 to sukces byłby murowany.

Odpowiedz

16. ~Misiek
0

2016-02-06 23:24:17

Jak widać, problem jest znany także w Polsce

Odpowiedz

15. ~Paweł
0

2016-02-06 17:36:35

8 a dziewczyny mówią że 10" :)

Odpowiedz

14. goral2099
0

2016-02-06 16:45:30

Ha, ha, ha...coraz lepiej sobie poczynają.

Odpowiedz

13. ~tata
0

2016-02-06 11:50:07

gdy kupilem 6s sprzedalem tablet mini i 4s.

Odpowiedz

12. ~3er
0

2016-02-06 11:20:11

Procentowy udział 6 i 6s zaraz się zmniejszy ze względu na error 53 na tych urządzeniach, które były naprawianie a otrzymaly iOS 9.3. Ale w końcu to nie błąd, to zabezpieczenie.

Odpowiedz

11. ~Mexille
0

2016-02-06 09:59:52

Lubię takie "dobre" newsy dla fanów Apple: "Jeśli jesteś (nie)szczęśliwym posiadaczem iPhone/''a 6 lub 6 Plus i twój smartfon przestał działać po tym, jak oddałeś go do reperacji w niezależnym serwisie, to nie mamy dla Ciebie dobrej informacji. Twój telefon to już trup..." :-)

Odpowiedz