DAJ CYNK

Telefony Oppo z aktualizacją do ColorOS 12. Jakie modele w Polsce?

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Telefony Oppo z aktualizacją do ColorOS 12

Oppo ColorOS 12 z Androidem 12 coraz śmielej wkracza na kolejny rynki, w tym także do Polski. Dziś producent poinformował o aktualizacji starszym modeli do najnowszej wersji oprogramowania.

ColorOS 12 z Androidem 12 zadebiutował już parę ładnych miesięcy temu, jednak jak dotąd nowe oprogramowanie Oppo dystrybuowane było głównie w innych regionach świata. Teraz jednak nowa faza aktualizacji obejmie Europę Środkową i Wschodnią, w tym także Polskę

Jak wynika z zapowiedzi Oppo, w Polsce ColorOS 12 trafi na telefony z serii Reno:

  • Reno6 Pro 5G,
  • Reno6 5G,
  • Reno5 5G,
  • Reno5 Z 5G i
  • Reno4 oraz
  • do modelu A54 5G.

Aktualizacja powinna być już dostępna lub pojawi w najbliższym czasie.

W zależności od ustawień systemowych ColorOS 12 zostanie zainstalowany automatycznie lub będzie trzeba to zrobić ręcznie: [ustawienia] – [aktualizacja oprogramowania]. Może również pojawić się specjalna ikona w prawym górnym rogu ekranu urządzenia. Po jej kliknięciu telefon rozpocznie aktualizację. 

Zobacz: W Polsce debiutuje Oppo Watch Free. Sposób na bezsenność i chrapanie

Co nowego w ColorOS 12?

ColorOS 12 wprowadza większą wydajność oraz zwiększoną ochronę prywatności. Użytkownicy skorzystają z kilku nowości. Dzięki funkcji Gestów w powietrzu będą mogli odbierać i wyciszać połączenia telefoniczne oraz zarządzać aplikacjami za pomocą gestów dłoni, bez potrzeby dotykania ekranu. 

Funkcja Multiscreen Connect przyda się osobom, które równocześnie korzystają z komputera i telefonu podczas pracy. Dzięki niej telefon zostanie zintegrowany z Windowsem. Po połączeniu można z zarządzać na obud urządzeniach plikami i powiadomieniami. 

Co nowego w ColorOS 12?

Oppo w systemie ColorOS 12 wprowadziło funkcję Ochrona przed podglądaniem powiadomień. Ma ona za zadanie ukrywać powiadomienia, gdy wykryje, że ktoś obcy spogląda na ekran telefonu. 

W ColorOS 12 nie zapominano o graczach, którzy skorzystają z technologii HyperBoost. Dzięki funkcji AI Frame Rate Stabilizer, która monitoruje wydajność systemu i zmiany temperatury w czasie rzeczywistym, liczba klatek w grze jest zoptymalizowana, tak, by rozgrywka cały czas pozostała płynna. Natomiast Quick Startup, umożliwia działanie gier w tle, aby użytkownik mógł w każdym momencie ponownie rozpocząć rozgrywkę.

Zobacz: Android 12: Oppo prezentuje najnowszą wersję ColorOS 12. Kiedy aktualizacja?
Zobacz: Oppo Reno7 wchodzi do sprzedaży w grubej promocji na start. Zobacz, jaki bonus!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Oppo

Źródło tekstu: Oppo