DAJ CYNK

Skype jest bardziej jak Microsoft Teams i działa w przeglądarce na telefon

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2783

Skype w przeglądarce działa już na telefonach

Skype działa w niemal każdej przeglądarce mobilnej i desktopowej. Jeśli więc nie chcesz instalować aplikacji na swoim telefonie, nie musisz.

Instalowanie aplikacji tylko po to, by odbyć jedną rozmowę, mija się z celem. Jeśli więc nie jesteś częstym użytkownikiem komunikatora Skype, Microsoft wyszedł Ci naprzeciw. Skype 8.71 można uruchomić na telefonach w przeglądarce Microsoft Edge, a także w Safari na iPhone'ach i iPadach. W nich będzie można nie tylko wysyłać wiadomości tekstowe, ale też prowadzić rozmowy głosowe. Microsoft nie deklaruje jeszcze, kiedy będzie można uruchomić Skype w mobilnych Chromie i Firefoxie.

Zobacz: Microsoft Teams ma już 145 milionów użytkowników dziennie
Zobacz: Microsoft Surface Laptop 4 zaprezentowany

W nowej wersji komunikatora wprowadzone zostały też inne zmiany. Jeśli jesteś miłośnikiem osadzania obecnych na czacie grupowym w wirtualnym otoczeniu (być może znasz tę funkcję z Microsoft Teams), możesz skorzystać z trybu „Razem” także w Skype. Znajdziesz go tuż obok ustawień siatki. Wygląda to mniej-więcej tak:

Skype – rozmowa grupowa w trybie Razem

Nie wiem jak Ty, ale ja widziałam to włączone na spotkaniu raz i tylko dlatego, że komuś się znudziło czekanie.

Ponadto Skype pozwala personalizować spotkania. Przy korzystaniu z funkcji „Rozpocznij spotkanie” można nadać im własne nazwy, dodać emotikony, zdjęcia i dopasować kafelki. Te funkcje również mogą wydać się znajome osobom, które korzystały już z Microsoft Teams.

Zmiany są wprowadzane stopniowo. Jeśli czekasz na którąś z nowych funkcji, upewnij się, że masz już Skype 8.71.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Microsoft

Przewiń w dół do następnego wpisu