DAJ CYNK

Edge na Androida stanie się lepszy od Chrome. Idzie ważna zmiana

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Korzystasz z przeglądarki Edge na Androidzie? Idzie kluczowa zmiana

Jeśli korzystasz z przeglądarki Edge na Androidzie, to musisz wiedzieć, że otrzyma ona bardzo ważną aktualizację. Używanie jej będzie przyjemniejsze.

Przeglądarka Microsoft Edge w wersji na Androida prawdopodobnie wkrótce dostanie bardzo ważną aktualizację. Zmiana została zauważona we wczesnym, testowanym buildzie aplikacji, co sugeruje, że wkrótce trafi ona do stabilnej wersji.

Microsoft Edge obsłuży rozszerzenia

Microsoft po cichu dodał do Edge na Androida obsługę rozszerzeń. Co ważne, aplikacja bazuje na Chromium, więc wspiera te same dodatki, co Chrome, a tych jest całe mnóstwo. W ten sposób Edge dołączy do grona niewielu przeglądarek, które obsługują rozszerzenia na urządzeniach mobilnych.

Aktualnie funkcja jest bardzo wczesna i schowana za konkretnym ustawieniem, które trzeba aktywować w opcjach. Poza tym konieczne jest zainstalowanie Edge w wersji 123. W kanale beta to wydanie powinno pojawić się w lutym. Już teraz wczesna wersja przeglądarki pokazuje między innymi takie dodatki, jak: Dark Reader, Global Speed oraz uBlock Origin.

Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat obsługi rozszerzeń w mobilnej wersji Chrome'a, który jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie.

Zobacz: Smartfony poważnie zagrożone. Dotyczy co najmniej 7 modeli
Zobacz: Mnóstwo osób ryzykuje, ładując telefon. Tak twierdzą fachowcy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Faizal Ramli / Shutterstock.com

Źródło tekstu: 9to5Google