DAJ CYNK

Aplikacja iTaxi zintegrowana z mapami Petal. Wkrótce również na zegarkach Huawei Watch 3

msnet

Aplikacje

Huawei Petal iTaxi integracja Huawei Watch 3

Aplikacja iTaxi, służąca do zamawiania przejazdów, zostanie wkrótce zintegrowana z Petal Maps, autorskimi mapami firmy Huawei. Obie firmy pracują również nad przygotowaniem aplikacji iTaxi na inteligentne zegarki z serii Huawei Watch 3.

Na początku listopada tego roku w Lizbonie miało miejsce wydarzenie Huawei Developer Conference (HDC.Europe). Podczas konferencji przedstawiciele iTaxi oficjalnie ogłosili zbliżającą się integrację ich aplikacji z Petal Maps. Już w grudniu 2021 roku użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei z HMS, w tym najnowszego wprowadzonego niedawno do Polski modelu Nova 9, będą mogli korzystać z map Petal oraz zamawiać przejazdy iTaxi z poziomu map. Do końca roku aplikacja iTaxi ma być także dostępna na smartwatchach Huawei z serii Watch 3.

Zobacz: Huawei Nova 9 – smartfon, który przekona nas do HMS? Pierwsze wrażenia
Zobacz: Huawei prezentuje Watch 3 Elite. Metalowa bransoleta nie tylko w modelu Pro
 
Aplikacja iTaxi była jedną z pierwszych polskich aplikacji do zamawiania przejazdów zintegrowaną z Huawei Mobile Services. Dla użytkowników smartfonów z HMS dostępna jest od czerwca 2020 roku.

Naszym celem zawsze była szeroka dostępność usług, dlatego nie mogło nas zabraknąć na platformie AppGallery, jak również w Petal Maps. Mobility as a Service (MaaS) to koncepcja, która zakłada odejście od prywatnych środków transportu na rzecz mobilności świadczonej jako usługa. Nasza współpraca z Petal Maps świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Następnym krokiem w naszej współpracy z Huawei będzie zapewnienie użytkownikom jeszcze większej możliwości kontroli i wygody w zamawianiu przejazdów dzięki integracji naszej aplikacji z zegarkiem.

– powiedział Gaweł Boguta, dyrektor IT, członek zarządu iTaxi.pl S.A.

Konferencja Huawei Developer Conference przyciągnęła ponad 300 deweloperów i liderów biznesu, którzy wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozwojem Huawei Mobile Services. Wśród zaproszonych partnerów było wielu przedstawicieli branż, takich jak e-commerce, transport, płatności mobilne czy zdrowie, a także firmy współpracujące z Huawei w ramach rozwoju HMS Core i Huawei Ads.

Podczas konferencji Huawei zaprezentował również dane o rozwoju HMS, który angażuje już 5,1 miliona zarejestrowanych deweloperów na całym świecie, a liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core osiągnęła poziom 173 tysięcy (81% więcej niż przed rokiem). Dystrybucja aplikacji w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku wyniosła 332,1 miliarda. Każdego miesiąca ze sklepu AppGallery korzysta ponad 560 milionów użytkowników, w tym 42 miliony w Europie. Z Petal Maps w Europie korzysta ponad 7 milionów użytkowników miesięcznie.

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o łącznej wartości prawie 90 zł!
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 70

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: petalmaps.com

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu