DAJ CYNK

Gdzie jest burza? Dobre aplikacje z Google Play odpowiedzą na to pytanie

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 5514


Gdzie jest burza? To pytanie zadają sobie setki osób za każdym razem, gdy na naszych telefonach pojawi się ostrzeżenie RSO o wyładowaniach, opadach i wietrze. Odpowiedź znajdziemy w aplikacjach pogodowych, wyposażonych w radar burz.

 

Windy.com – burze nad Polską na ślicznej mapie

Cena: 0 zł, zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Nie ma drugiej tak szczegółowej i ładnej aplikacji pogodowej, jak Windy.com. To nie tyle pogodynka, co narzędzie do wizualizacji informacji pogodowych i prognoz. Zaufali jej nie tylko zainteresowani opadami deszczu w najbliższy weekend, ale też podróżnicy, rybacy, lotnicy, surferzy, wojsko i ratownicy. Prognozy w Windy.com pochodzą zarówno ze źródeł globalnych, jak i lokalnych (w Europie z ICON).

Windy.com

W aplikacji Windy.com znajduje się aż 40 map pogodowych. Są tu nawet tak szczegółowe dane, jak podział chmur na wysokie, średnie i niskie czy indeks CAPE (energia potencjalna dostępna konwekcyjnie), którego wysoka wartość może zapowiadać burzę lub inne gwałtowne zjawiska pogodowe. Tradycyjna mapa wyładowań także ma tu swoje miejsce.

Zobacz: Test stacji pogodowej Netatmo - urządzenie mierzące temperaturę nie musi wyglądać banalnie

Dane z różnych map można łączyć w jednym widoku, także ze zdjęciami satelitarnymi. Moim ulubionym widokiem jest animacja wiatru, pokazująca symulację ruchów mas powietrza.

Overdrop – najładniejsze widżety pogodowe w całym Google Play

Cena: 0 zł, opcjonalny abonament. Pobierz z Google Play

Overdrop ostrzeże cię przed nadchodzącą burzą, ale nie dlatego postanowiłam polecić tę aplikację. Razem z nią dostaniesz kilkanaście ślicznych widżetów pogodowych (w wersji płatnej jest ich aż 50) i zegarków z prognozą. Ponadto aplikacja na prześliczny interfejs, który można dopasować, wybierając jedną z sześciu skórek. Jest nawet schemat kolorystyczny, przygotowany specjalnie dla telefonów z ekranami OLED

Overdrop – mapa opadów

W Overdrop znajdują się wszystkie niezbędne informacje o aktualnej pogodzie, łącznie z widocznością, indeksem UV czy temperaturą odczuwalną. Prognozę na najbliższe 24 godziny można zobaczyć na eleganckich wykresach. Ponadto znalazła się tu mapa z prognozą na 96 godzin i prognoza tygodniowa.

Zobacz: 5G albo dokładne prognozy pogody - ostrzega NOAA
Zobacz: Windows 10 z okienkiem pogody w... wyszukiwarce

Meteo IMGW Prognoza dla Polski

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Prognoza pogody IMGW to aplikacja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z ostrzeżeniami meteorologicznymi, wydawanymi przez IMGW. Aplikacja nie jest tak estetyczna, jak dwie opisane powyżej, ale spełnia swoje zadanie. W zamian dostajemy możliwość wyboru modelu matematycznego prognozowania pogody spośród kilku stosowanych przez meteorologów. Warto porównywać ich wskazania i ocenić stopień niepewności w swojej okolicy.

Meteo IMGW – prognoza dla polski, radar burz i ostrzeżenia

Burze nad Polską i opady mają w tej aplikacji osobne miejsce. Animowaną mapę opadów możesz zobaczyć w sekcji „Radary”, animacje pokazujące wyładowania zaś w sekcji „Wyładowania”. Dane pochodzą nie tylko z systemu PERUN, utrzymywanego przez IMGW, ale też z systemów naszych sąsiadów. Opady i wyładowania można tu śledzić w czasie.

Zobacz: Burze szkodzą sieci Orange

W tym przeglądzie pominęłam jeszcze jedną ważną aplikację – Monitor Burz. To mój ulubiony radar burz z systemem ostrzegania o wyładowaniach w okolicy, jednak pisałam o nim niedawno w 14. przeglądzie najlepszych aplikacji z Google Play.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu