DAJ CYNK

Konta Onetu przejęte przez hakerów. Promowali kryptowaluty

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Konta Onetu przejęte przez hakerów. Promowali kryptowaluty

W nocy doszło prawdopodobnie do zmasowanego ataku na konta Onetu na YouTubie. Hakerzy przejęli między innymi profile Przeglądu Sportowego oraz Plejady.

W nocy czasu polskiego fani serwisów Plejada.pl oraz Przegląd Sportowy mogli zauważyć nietypową działalność na kontach obu stron na YouTubie. Te zostały przejęte przez hakerów, jak zauważył Mateusz Stańczyk na Twitterze.

Hakerzy przejęli konta Przeglądu Sportowego i Plejady

Na obu profilach na YouTubie zmienione zostały nazwy kanałów na związane z kryptowalutami, a konkretnie Ethereum. W tym czasie uruchomione zostały również transmisje na żywo, w trakcie których promowano cyfrowe waluty.

Na ten moment sytuacja zdaje się już opanowana. Na obu profilach przywrócone zostały ich pierwotne nazwy. Nie ma też żadnych, podejrzanych transmisji na żywo. Prawdopodobnie administratorzy bardzo szybko zareagowali na przejęcie kont i z pomocą YouTube'a odzyskali do nich dostęp.

W tym miejscu warto przypomnieć podobną sytuację, która miała miejsce kilka miesięcy temu. W podobny sposób, przejęte zostało konto Uwaga! Naukowy Bełkot. Wtedy również zmieniono nazwę kanału i uruchomiono transmisję na żywo o kryptowalutach. Na szczęście sprawa dobrze się skończyła i autor odzyskał swój kanał, który ostatecznie został też odbanowany.

Zobacz: Jak okraść Paczkomat? Prezentuje mieszkaniec Zgorzelca

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Twitter (Mateusz Stańczyk)

Źródło tekstu: Twitter (Mateusz Stańczyk)

Przewiń w dół do następnego wpisu