DAJ CYNK

Windows 10: Microsoft wypuszcza łatkę chroniącą przed pojawianiem się ekranu śmierci

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2683

Microsoft wypuścił niezapowiedzianą aktualizację systemu. Ma ona zlikwidować trapiący wielu użytkowników problem przerwania działania systemu i pojawiania się "błękitnego ekranu śmierci".

Ten problem z Windows 10 pojawił się pół roku temu, po publikacji aktualizacji Maj 2020. Nie zmieniła tego ostatnia, czyli October 2020. Wiele osób nadal jest niemile zaskoczonych, gdy Windows znika, a zamiast tego widzą niebieski lub zielony ekran z informacją o błędzie powodującym restart. Microsoft już w czerwcu obiecał naprawienie tego problemu, jednak dopiero teraz  poprawka ujrzała światło dzienne. Błąd jest związany z dyskami NVMe SSD i zauważono go głównie na urządzeniach mających przestarzałe sterowniki oraz/lub port Thunderbolt. W takim przypadku można zobaczyć informację: DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION.

Jeśli zaliczasz się do osób, które spotkał frustrujący widok ekranu śmierci, masz dwie opcje: zaczekać do przyszłego wtorku, kiedy łatka zostanie udostępniona w ramach Patch Tuesday lub pobrać ją już teraz z Microsoft Update Catalog. A ja przypomnę, że łatki na Patch Tuesday to ostatnie zaplanowane aktualizacje systemu Windows 10 w tym roku. Microsoft robi w tym aspekcie przerwę świąteczno-noworoczną i kolejne poprawki pojawią się już w 2021 roku.

Zobacz: Windows 10: pojawia się Windows Feature Experience Pack dla Insiderów
Zobacz: Windows 10 October 2020 nie lubi się z dyskami Thunderbolt NVMe SSD

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Lisa Fotios/Pexels

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu