DAJ CYNK

Windows 10: pojawia się Windows Feature Experience Pack dla Insiderów

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2709

Aktualizacja dla użytkowników Windows to nie wszystko, co wprowadził dzisiaj Microsoft. Osoby biorące udział w programie Windows Insider mogą pobrać dodatkowo jeszcze jedną, która pozwala na testowanie dwóch nowych funkcji. Co ważne - jest to nowy rodzaj aktualizacji.

Jeśli zaliczasz się do Insiderów, możesz pobrać przeznaczoną dla uczestników programu aktualizację w normalny sposób, czyli poprzez Windows Update. Dwie nowe funkcje zostaną wprowadzone do powszechnego użytku prawdopodobnie w pierwszym dużym wydaniu Windows 10 na wiosnę 2021 roku. A co to za funkcje? Pierwsza dotyczy narzędzia Wycinek i szkic. Otrzyma ono nową możliwość - można wykonać zrzut wybranego fragmentu ekranu (lub całego), a następnie zapisać go w wybranym folderze. Narzędzie możesz otworzyć poprzez menu Start lub skrótem klawiaturowym (Windows+Shift+S). Druga nowa funkcja dotyczy osób korzystających z urządzeń dotykowych "2w1". W trybie portretowym będzie możliwe korzystanie z podzielonej klawiatury.

Obie nowości związane są z Windows Feature Experience Pack - to nowy rodzaj aktualizacji, mający na celu wprowadzanie zmian poza zaplanowanym harmonogramem dużych aktualizacji oraz poprawek bezpieczeństwa. Zostanie to wprowadzone do powszechnego użytku w przyszłym roku. WFEP ma na celu umożliwienie Microsoftowi dodawania do Windows 10 kolejnych funkcji bez potrzeby pobierania dużych ilości danych. Będą one niezależne np. od poprawek bezpieczeństwa i są ściśle ukierunkowane na jakość obsługi systemu przez użytkowników. A jak sprawdzi się to w praktyce - zobaczymy.

Zobacz: Windows 10 - jak naprawić problem z dźwiękiem

Zobacz: Windows 10 - wersja 2004 najpopularniejsza

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu