DAJ CYNK

Koronka do Miłosierdzia Bożego w TVP1

Dodane przez: Isand

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 7398

Różaniec

Już od dzisiaj na antenie TVP1 transmitowana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej dostępna była na TVP oraz w Telewizji Republika.

Prezes TVP Jacek Kurski osobiście doprowadził do tego, że w TVP od maja emitowana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej jednak transmisję można było oglądać na TVP3, teraz pomodlić się będzie można przy oglądaniu TVP1. Koronka będzie emitowana w weekendy o 15. Od 18 maja do 29 czerwca na TVP3 Koronkę oglądało 275 tysięcy osób, a prywatna Telewizja Republika dołożyła kolejne 13 tysięcy. Razem 288 tysięcy widzów przełożyło się na 4,22% udziału w rynku komercyjnym. Prezes Jacek Kurski już w maju podkreślał, że ta transmisja już pozostanie na stałe jako dziedzictwo stulecia urodzin papieża Jana Pawła II.

Jednocześnie miesiąc temu pomiędzy TVP a Konferencją Episkopatu Polski zawarto porozumienie, które wprowadza codziennie o siódmej rano transmisję Mszy Świętej. Tutaj oficjalnym powodem jest chęć ograniczenia wychodzenia z domu do kościołów podczas trwającej epidemii. O Koronkę zabiegał sam prezes Jacek Kurski. Modlitwa odbywa się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz: W Play Now TV kanały TVP, Polsatu i TVN emitowane są bez zgody nadawców
Zobacz: TVP zamierza uruchomić jeszcze cztery kanały, w tym jeden 4K

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wirtualnemedia, Jacek Kurski, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu