DAJ CYNK

Bolt uruchamia wypożyczalnię samochodów na minuty – Bolt Drive

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3013

Bolt uruchamia wypożyczalnię samochodów na minuty – Bolt Drive

Bolt coraz odważniej rozpycha się na rynku usług mobilności. Firma o estońskim rodowodzie uruchamia usługę aut na minuty, czyli Bolt Drive. Umożliwi ona wypożyczenie samochodu na krótkie okresy za pomocą aplikacji Bolt. Na początek rusza pilotaż usługi w Estonii.

Po Estonii przyjdzie kolej na inne kraje. Platforma zamierza zainwestować w tym roku 20 milionów euro w uruchomienie Bolt Drive w Europie. 

Zobacz: Bolt Rentals testuje mówiące hulajnogi

Bolt Drive umożliwia szybkie wypożyczenie samochodu kilkoma kliknięciami w smartfonie. Nowa usługa ma zachęcić klientów do korzystania z alternatywnych środków transportu na krótkich dystansach – zamiast własnych samochodów.

Samochody prywatne są główną przyczyną problemów w transporcie miejskim. Odpowiadają za ruch uliczny, emisję CO2 i zajmowanie przestrzeni miejskiej. Misją Bolta jest ułatwienie ludziom rezygnacji z samochodów prywatnych poprzez zapewnienie lepszej alternatywy

 – przekonuje Markus Villig, CEO Bolt.

Bolt Drive to usługa car-sharingowa, która pozwala zobaczyć na mapie dostępne w okolicy pojazdy i zarezerwować wybrany w aplikacji Bolt. Użytkownicy mogą rozpocząć jazdę, odblokowując samochód smartfonem i zakończyć ją w dowolnym miejscu w mieście, w obszarze wskazanym w aplikacji. Korzystający z usługi nie muszą płacić za parking i paliwo.

Bolt to pierwsza platforma mobilności w Europie, która oferuje w jednej aplikacji car-sharing, usługi taxi i mikromobilne (hulajnogi oraz rowery elektryczne). Firma ma ponad 50 milionów użytkowników w ponad 40 krajach w Europie i Afryce. 

Zobacz: Huawei bez Google Play: Już można zamawiać jedzenie przez Bolt Food
Zobacz: Zielone e-hulajnogi Bolt – śmigałem na nich po Warszawie i coraz bardziej mi się podobają

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Bolt

Przewiń w dół do następnego wpisu