DAJ CYNK

Aż 500 urządzeń na raz! TP-Link EAP265 HD Omada – nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

TP-Link EAP265 HD Omada – nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

TP-Link rozszerza portfolio urządzeń z serii Omada o nowy punkt dostępowy EAP 265 HD. Urządzenie idealnie sprawdzi się w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie, np. w hotelach, salach wykładowych, biurach typu open space czy halach targowych. Nowy Access Point może obsłużyć aż do pięciuset urządzeń klienckich jednocześnie.

Zaletą nowego punktu dostępowego jest możliwość obsługi kilkuset urządzeń jednocześnie. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów instalacji względem wielu mniej wydajnych punktów dostępowych. 

Zobacz: Kompaktowe przełączniki TP-Link pod systemy monitoringu wizyjnego

TP-Link EAP265 HD pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac Wave 2 i oferuje użytkownikom do 1750 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). W urządzeniu zastosowano technologie MU-MIMO pozwalającą na komunikację z wieloma urządzeniami w tym samym czasie oraz Airtime Fairness, która polega na promowaniu wydajniejszych klientów bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w zadanym przedziale czasu

 

Za zasięg nowego Access Pointa odpowiada sześć wbudowanych profesjonalnych anten (po trzy anteny na pasmo) wspieranych dodatkowo przez technologię kształtowania wiązki, sprawiającą, że połączenia są wydajane i stabilne.

Zobacz: TP-Link wprowadza budżetowy router LTE TL-MR100

Z roamingiem nie stracisz zasięgu

EAP265 HD zapewnia wsparcie dla technologii płynnego roamingu, więc osoby przemieszczające się po budynku nie stracą zasięgu. Ich urządzenia mobilne – smartfony, tablety czy laptopy przełączą się w sposób niezauważalny na kolejne punkty dostępowe. Urządzenie wyposażono także w dwa porty Ethernet 10/100/1000 Mb/s.  

Administratorzy sieci w obiektach wyposażanych w EAP265 HD mogą zaprogramować16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID), a za sprawą darmowego oprogramowania TP-Link Omada Controller lub kontrolera sprzętowego Omada C200, mogą także zarządzać siecią bezprzewodową złożoną nawet z setek punktów dostępowych z dowolnego komputera bądź aplikacji mobilnej. 

EAP265 HD obsługuje PoE (standard 802.3af/at), dzięki czemu zasilanie punktu dostępowego  i transmisja danych odbywa za pomocą jednego przewodu. Alternatywnie punkt dostępowy może być zasilany przez pasywne PoE – do zestawu dołączony jest injector. 

EAP265 HD jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 465 zł brutto i został objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Zobacz: TP-Link wprowadza RE505X, wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6. Dla graczy i do streamingu 4K
Zobacz: Test TP-Link Archer AX6000: ewolucja Wi-Fi 6 w potężnym opakowaniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link