DAJ CYNK

Kompaktowe przełączniki TP-Link pod systemy monitoringu wizyjnego

Henryk Tur

Sprzęt

TP-Link poszerza portfolio małych, kilkuportowych przełączników PoE o pięć nowych modeli, Mają sprawdzić się w domowych instalacjach kamer CCTV oraz przy wdrożeniu systemu telefonii IP lub punktów dostępowych WiFi w małym biurze.

Jednym z nowych urządzeń jest przełącznik TL-SG105PE. Posiada on 5 gigabitowych portów, w tym 4 porty PoE+ zgodne ze standardami 802.3af/at. Każdy port PoE oferuje do 30 W, zaś łączny budżet mocy w tym modelu to 65W. TL-SG105PE oferuje m.in.rozbudowane funkcje VLAN, które umożliwiają całkowite odseparowanie od siebie poszczególnych elementów sieci. A dzięki QoS, administrator sieci może ustalać priorytety dla ruchu sieciowego, zapewniając płynność transmisji kluczowych danych np. transmisji głosowych czy wideo. Mamy tu także funkcję IGMP Snooping, zapewniającą optymalną transmisję multimediów, co poprawia wydajność sieci i takich usług jak IPTV. Dodatkowo przełącznik został wyposażony w agregację łączy, która pozwala na utworzenie jednego połączenia logicznego za pomocą wielu połączeń fizycznych i zwiększa przepustowość sieci.

A kolejnym pięcioportowym, gigabitowym przełącznikiem w ofercie jest model TL-SG1005LP. To urządzenie wyposażono jest w 4 porty PoE, gdzie każdy z nich oferuje do 30 W mocy, zaś ich łączna moc zasilania wynosi do 40W. Przełącznik ma sprawdzić się w domowym  systemie monitoringu, a także w biurach, akademikach i małych firmach.

Zobacz: TP-Link wprowadza budżetowy router LTE TL-MR100

Portfolio przełączników Fast Ethernetowych poszerza się o modele TL-SF1008LP i TL-SF1005LP. Urządzenia posiadają odpowiednio 8 i 5 portów 10/100Mb/s, z czego 4 to porty PoEoferujące do 15,4 W mocy na każdym z nich. Łączny budżet mocy w tych przełącznikach to 41 W.Zarówno TL-SF1005LP jak i TL-SF1008LP posiadają funkcję Priority, dzięki której powstaje możliwość nadania wyższych priorytetów portom 1-2. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zagwarantować wysoką jakość aplikacjom wrażliwym na opóźnienia. Dodatkowo, w trybie Extend zasięg transmisji PoE sięga nawet 250 m, dzięki czemu przełączniki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.

Ostatni nowy model to przełącznik TL-SF1006P. Posiada on 6 portów 10/100Mb/s, w tym 4 porty PoE+. Do każdego z portów PoE można podłączyć urządzenie o maksymalnym poborze mocy do 30 W, a łączny budżet mocy przełącznika wynosi 67 W. TL-SF1006P również posiadają funkcjęPriority,dzięki której powstaje możliwość nadania wyższych priorytetów portom 1-2 oraz tryb ExtendPoE, dzięki któremu zasilimy urządzenia oddalone nawet o 250m. Switch TL-SF1006P to niezwykle praktyczne urządzenie: cztery porty PoE mogą posłużyć do zasilenia domowej instalacji kamer, zaś pozostałe porty do podłączenia rejestratora oraz integracji z resztą sieci.

Każde urządzenie można już nabyć. Wszystkie obejmuje 5-letnia gwarancja producenta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu