DAJ CYNK

Samsung pokazał nowość. Będzie we wszystkich, nowych telewizorach

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Samsung pokazał nowość. Pojawi się w nowych telewizorach

Samsung zaprezentował nowość, która pojawi się nowych telewizorach koreańskiego producenta. To nowy pilot SolarCell.

Kilka dni temu Samsung zaprezentował nowego pilota SolarCell, który pojawi się w nowych telewizorach koreańskiej marki. To kolejny krok, który zbliża nas do momentu, w którym w ogóle nie będziemy mieli pilotów do telewizorów, a tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy.

Nowy pilot Samsung SolarCell

Pierwszy pilot z serii SolarCell pojawił się w telewizorach, które trafiły na rynek w 2021 roku. Był to model z wbudowanym akumulatorem, którego ładowanie odbywało się za pomocą panelu słonecznego, umieszczonego na tyle obudowy. Teraz otrzymujemy jego nową wersję, która ma być jeszcze lepsza i jeszcze mniejsza. Nowy wariant będzie oferowany razem z telewizorami Samsunga na 2023 rok.

Może to oznaczać, że pewnego dnia całkowicie pozbędziemy się pilota.

- twierdzi Samsung.

Nowy pilot Samsung SolarCell 2023

Nowy pilot Samsung SolarCell jest o 22 proc. mniejszy od swojego poprzednika. Poza tym zbudowany jest z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Jego obudowa i przyciski w 30 proc. składa się z takich tworzyw, a panel słoneczny w 20 proc. z tworzyw pochodzących z porzuconych sieci rybackich. W sumie powstanie około 10 mln takich pilotów, dzięki temu firma poddała recyklingowi 55 ton odpadów.

Zobacz: Ten monitor to bestia i w końcu możesz go kupić

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung, philip openshaw / Shutterstock.com

Źródło tekstu: SamMobile